Alfred pro Alberta

Albert žije s diagnózou atypický autismus a porucha senzorické integrace, kvůli které se dostává do přetížení. Má špatnou hrubou i jemnou motoriku a špatnou koordinaci pohybu. 

Bertík rozumí jednoduchým větám, nerozumí abstrakci a časovému výhledu. Bertík má mladšího brášku Edu, od kterého se učí různá slova. Má rád knížky, trampolínu a rád se setkává se psem rodinných známých, Sigim, díky kterému se venku na procházce lépe pohybuje. To bylo také jedním z důvodů, proč se rodina rozhodla získat pro Bertíka asistenčního psa.

Alfred je pro Bertíka v první řadě společník, kamarád a komunikační most s okolím.  Aktivity a hry se psem pomáhají Bertíkovi v celkovém rozvoji motoriky a schopnosti soustředění. Díky Alfredovi se snáz zklidňuje při pohybu venku a procházky jsou tak bezpečnější. Také při společném polohování se Bertík zklidňuje a díky péči o Alfreda se učí odpovědnosti.

Alfred se pod vedením trenérky Báry naučil  tyto speciální cviky: podávání spadlých předmětů, pošťák neboli podávání předmětu od jedné osoby druhé osobě, polohování, vyhledávání předmětu venku, vyhledávání pod kužely.

Oficiální jménoAlfred Ballarat
Pořadové číslo64
Věk5 let
PlemenoBorder kolie
VychovatelŠárka Benešová
TrenérBára Kulhavá + mentorka Míša Perčinová
KlientAlbert
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s PAS
Alfredův výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 26 dárců.
Potřebujeme ještě 69 267 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi