Alfred pro Alberta

Přijaté dary jsou připisovány do psí kostičky po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Albert žije s diagnózou atypický autismus a porucha senzorické integrace, kvůli které se dostává do přetížení. Má špatnou hrubou i jemnou motoriku a špatnou koordinaci pohybu. 

Bertík rozumí jednoduchým větám, nerozumí abstrakci a časovému výhledu. Bertík má mladšího brášku Edu, od kterého se učí různá slova. Má rád knížky, trampolínu a rád se setkává se psem rodinných známých, Sigim, díky kterému se venku na procházce lépe pohybuje. To bylo také jedním z důvodů, proč se rodina rozhodla získat pro Bertíka asistenčního psa.

Alfred bude pro Bertíka v první řadě společník, kamarád a komunikační most s okolím.  Aktivity a hry se psem budou pomáhat Bertíkovi v celkovém rozvoji motoriky a schopnosti soustředění. Díky Alfredovi se snáz zklidní při pohybu venku a procházky tak budou bezpečnější. Při společném polohování se bude Bertík zklidňovat a díky péči o Alfreda se bude učit odpovědnosti.

Alfred se pod vedením trenérky Báry učí tyto speciální cviky: podávání spadlých předmětů, pošťák neboli podávání předmětu od jedné osoby druhé osobě, polohování, vyhledávání předmětu venku, vyhledávání pod kužely.

Oficiální jménoAlfred Ballarat
Věk2 roky
PlemenoBorder kolie
VychovatelŠárka Benešová
TrenérBára Kulhavá + mentorka Míša Perčinová
KlientAlbert
Alfredův výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 10 dárců.
Potřebujeme ještě 186 100 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak