Pax pro Petra

Petr je aktivní a sportovně založený člověk. Má spánkovou poruchu somnabulismus (náměsíčnost), která ho přivádí do života nebezpečných situací. Petr a Pax žijí střídavě v Kanadě a České republice, kde májí další členy rodiny.

Petr požádal Pestrou o výcvik svého vlastního psa, border kolii Paxe. Pax prošel všemi zdravotními a povahovými testy potřebnými k tomu, aby se z něj mohl stát asistenční pes. Společně s Petrem se tak stali pro Pestrou pilotním projektem, kdy si klient nejen vychovává, ale i cvičí svého psa sám pod naším vedením.

Asistenční pes Pax bude Petrovi signalizovat noční můry a ataky tím, že ho vytrhne z nežádoucích a nebezpečných stavů rozsvícením světla a štěkáním tak, aby se Petr probudil. V případě, že Petr v náměsíčnosti opustí postel, Pax jemně uchopí jeho ruku, aby došlo k fyzickému kontaktu a tím zabránil Petrovi v nebezpečném pohybu po místnosti i mimo místnost. Pax bude přinášet telefon a lékárničku, aby si Petr mohl zavolat pomoc a ošetřit se v případě, kdyby se zranil. Již samotná přítomnost Paxe bude zmírňovat Petrův stres z potenciálních života ohrožujících situací, protože bude vědět, že na náročné situace není sám.

Oficiální jménoBarnabas Boreas Letifer
Pořadové číslo70
Věk5 let
VychovatelPetr Dobiáš
TrenérPetr Dobiáš pod vedením Michaely Perčinové
KariéraAsistenční pes pro osobu s neurologickým onemocněním
Další asistující psi