Vrtule pro Tomáška

Vrtule se původně připravovala na dráhu asistenčního psa pro malého Honzíka. V jeho rodině však došlo k neočekávané změně a z tohoto důvodu jsme museli Vrtulce najít nového parťáka.

Stal se jím malý Tomášek , který se narodil se vzácnou metabolickou poruchou. Krom toho, že se dá tato porucha léčit pouze dodržováním velmi přísné celoživotní diety, ovlivňuje hlavně zrak a hrubou i jemnou motoriku. Díky nevčasné diagnostice této poruchy u něj propukla ve věku pouhých několik dní meningitida, jejímž následkem má Tomášek i další postižení zraku, hypotonii a úplnou ztrátu sluchu. Přibližně od jednoho roku věku je uživatelem Kochleárního implantátu, který mu umožňuje slyšet zvuky. Pro lepší porozumění mluvenému slovu a podporu rozvoje komunikace se učí spolu s maminkou a starší sestřičkou Julinkou i znakovou řeč.

Maminka se snaží podpořit Tomáškův rozvoj různými cestami. Spolupracuje s ranými péčemi, docházejí na logopedii, hipoterapii, canisterapii  a muzikoterapii. Tomášek má rád různé interaktivní, zvukové a světelné hračky, miluje míčky a auta. Vrtule bude pro Tomáška další stimulací, motivací a přinese mu do života nové podněty.

Vrtule je Tomíkovi parťačkou, která mu pomůže komunikovat s okolím a navazovat sociální kontakty. Při společném polohování se budou učit relaxovat, aby se Tomášek zklidnil. Vrtule bude také podávat Tomíkovi i jeho mamince spadlé předměty a bude i různé předměty, jako například čelenku s procesorem, díky které Tomášek slyší, vyhledávat.

Oficiální jménoGweneth Ballarat
Pořadové číslo49
Věk2 roky
Plemenoborder kolie
VychovatelTereza Výravská
TrenérHanka Srbková + mentorka Míša Perčinová
KlientTomášek
Vrtule výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 46 dárců.
Potřebujeme ještě 74 300 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak

Další asistující psi