Vrtule pro Tomáška

Vrtule se původně připravovala na dráhu asistenčního psa pro malého Honzíka. V jeho rodině však došlo k neočekávané změně a z tohoto důvodu jsme museli Vrtulce najít nového parťáka.

Stal se jím malý Tomášek , který se narodil se vzácnou metabolickou poruchou. Krom toho, že se dá tato porucha léčit pouze dodržováním velmi přísné celoživotní diety, ovlivňuje hlavně zrak a hrubou i jemnou motoriku. Díky nevčasné diagnostice této poruchy u něj propukla ve věku pouhých několik dní meningitida, jejímž následkem má Tomášek i další postižení zraku, hypotonii a úplnou ztrátu sluchu. Přibližně od jednoho roku věku je uživatelem Kochleárního implantátu, který mu umožňuje slyšet zvuky. Pro lepší porozumění mluvenému slovu a podporu rozvoje komunikace se učí spolu s maminkou a starší sestřičkou Julinkou i znakovou řeč.

Maminka se snaží podpořit Tomáškův rozvoj různými cestami. Spolupracuje s ranými péčemi, docházejí na logopedii, hipoterapii, canisterapii  a muzikoterapii. Tomášek má rád různé interaktivní, zvukové a světelné hračky, miluje míčky a auta. Vrtule bude pro Tomáška další stimulací, motivací a přinese mu do života nové podněty.

Vrtule je Tomíkovi parťačkou, která mu pomáhá komunikovat s okolím a navazovat sociální kontakty. Při společném polohování se učí relaxovat, aby se Tomášek zklidnil. Vrtule také podává Tomíkovi i jeho mamince spadlé předměty a různé předměty, jako například čelenku s procesorem, díky které Tomášek slyší, vyhledává.
Oficiální jménoGweneth Ballarat
Pořadové číslo49
Věk7 let
PlemenoBorder kolie
VychovatelTereza Výravská
TrenérHana Srbková
KlientTomášek
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s tělesným a kombinovaným postižením
Vrtule výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 58 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi