Máte zájem o psího asistenta?

Máte zájem o psího asistenta? Ozvěte se naší sociální pracovnici Aničce na e-mail annap@pestra.cz nebo telefon 739 022 979 a domluvte si osobní schůzku.

Na první schůzce se bavíme o tom, s čím potřebuje zájemce pomoct a jakou podporu mu můžeme nabídnout. Když se v těchto bodech shodneme, začíná spolupráce a zároveň sociální práce.

Zájemce má možnost poznat další pracovníky a styl práce s klienty a psy na nácvikových dnech, které pořádáme pravidelně jednou za měsíc v pracovní dny. Zájemce se sociální pracovnicí podepisuje smlouvu o poskytování sociální služby a stává se naším klientem.

Vytváříme společně profil klienta a individuální plán, abychom my i klient věděli, k čemu společně směřujeme a jak bude spolupráce vypadat.

Když má sociální pracovnice dostatek informací o klientovi, jeho potřebách a životním stylu, vedoucí výcviku, Míša Perčinová, začne vybírat vhodného pejska. V Pestré vždy vybíráme konkrétního psa pro konkrétního klienta. Trenérky cvičí vybraného psa podle potřeb klienta.

Klienta připravujeme na život s asistenčním psem. Klient se účastní nácvikových dní a letního nebo podzimního rekondičního pobytu. Zde se učí pracovat se svým budoucím parťákem pod vedením trenérek tak, aby byla jejich spolupráce efektivní a láskyplná. Když jsou oba připraveni, trenérka se psem skládá zkoušku a poté probíhá předání klientovi. Během předání se docvičuje u klienta doma vše důležité. Tím to ale v Pestré nekončí.

Klára sleduje Míšiny pokroky.

Klient potřebuje po předání vycvičeného pejska podporu od trenérek i nadále. Jezdí tedy stále na nácvikové dny a na rekondičním pobytu skládá s pejskem zkoušku pod dohledem paní rozhodčí. Pestrá je tu pro klienty po celý život asistenčního pejska, ale i po něm.

Klientům pomáháme i v dalších záležitostech, a to i těch, které se netýkají pejska. Můžeme poradit ohledně získání kompenzačních pomůcek nebo další sociální služby. Poskytujeme například podporu při jednání s úřady apod. Zkrátka klientovi pomáháme, s čím zrovna potřebuje.

Pestrá – psí asistence poskytuje lidem se zdravotním postižením bezplatnou službu sociální rehabilitace. Naším cílem je, aby byl člověk s postižením díky psímu parťákovi soběstačnější, co nejméně závislý na pomoci další osoby, rozvíjel své dovednosti a měl pestrý život. 

 

Kristina vytváří s Jančou individuální plány.Klára sleduje Míšiny pokroky.