Laura pro Ondru

Ondra je mladík, který chodí do běžné ZŠ, kde mu pomáhá asistentka. Pomoc ostatních Ondra potřebuje kvůli kombinovanému tělesnému a mentálnímu postižení a kvůli epileptickým záchvatům. Doma s rodiči se rozhodně nenudí. Starají se o kočku, ptáky, rybičky, ještěrky a šneky. Do této pestré společnosti přibyla také asistenční fenka Laura. Ondra je společenský, ale delší čas mezi cizími lidmi na něj nepůsobí dobře. Velmi rád chodí na nákupy do obchodních center a hraje hry na počítači. Lepší než počítač ale podle jeho slov je hraní a mazlení s pejskem.

Trenérky Pestré – psí asistence pro Ondru vybraly fenku labradorského retrívra Lauru. Její přátelská povaha se skvěle hodí pro potřeby chlapce. Asistenční canisterapeutická fenka Laura Ondrovi pomáhá hlavně při epileptických záchvatech, kdy Ondrovi přinese deku a přilehne si k němu, aby ho prohřála a zklidnila. Pomáhá mu také zvedat ze země spadlé předměty.

Ondra je při chůzi venku nejistý a Laura mu pomáhá cvikem doprovod. Doprovod obnáší psychickou i fyzickou oporu, pomoc s udržením směru chůze a s udržením rovnováhy. Během polohování s Laurou si Ondra prohřívá tělo a rozcvičuje slabší pravou ruku. Školní úkoly nejsou zatím pro Ondru nic příjemného. To se pokouší změnit při domácí aktivní canisterapii s Laurou.

Ondra využívá pomoc Laury každý den. Fenka chlapce doprovází na procházky, k lékaři, na nákupy, k přátelům a příbuzným.

Na výcvik fenky Laury získala Pestrá - psí asistence mimořádnou státní dotaci ve výši 220 000 Kč. Celková výše nákladů na výcvik asitenčního psa v roce 2017 je 250 000 Kč. Zbývajících 30 000 Kč věnovali individuální a firemní dárci. Děkujeme za každý příspěvek, který umožnil Ondrovi Lauru získat.

 

Oficiální jménoHolly od Jakuba Krčína
Pořadové číslo36
Věk8 let
Plemenolabradorský retrívr
VychovatelKristýna Schejbalová
TrenérHanka Srbková
KlientOndra
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Laura s OndrouFoto: Laura a OndraFoto: Laura
+25
Foto: Rodinné foto s naší KristinouFoto: Laura, Ondra, trenérka Hanka a sociální pracovnice KristinaFoto: Předávání Laury Ondrovi 4Foto: Předávání Laury Ondrovi 3Foto: Předávání Laury Ondrovi 2Foto: Předávání Laury OndroviFoto: Laura jako dáreček pro Ondru k svátkuFoto: Zkouška splněna - gratulace od pana koisařeFoto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 9Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 8Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 7Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 6Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 5Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 4Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 3Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkoušku 2Foto: Laura a Hanka skládají závěrečnou zkouškuFoto: Podpis smlouvy o výcviku asistenčního psa pro Ondru v PestréFoto: Laura ve výcviku 2Foto: Laura ve výcvikuFoto: Laura a trenérka HankaFoto: Laury mazleníčko s vychovatelkou KristýnouFoto: Laura se učí, že pamlsky si může vzít jen na povelFoto: Laura s vychovatelkou KristýnouFoto: První foto Laury v Pestré
Mrkněte na můj profil
Lauřin výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispělo 8 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi