Amy pro Verču

Verča je čtrnáctiletá slečna s Aspergerovým syndromem a ADHD. Je velmi chytrá a milá, cítí se však na světě osaměle, protože její cítění a vnímání je od ostatních lidí odlišné. Z tohoto důvodu se jí moc nedaří komunikovat a navazovat vztahy s vrstevníky a také při pohybu venku mezi lidmi a v neznámém prostředí se cítí nejistá. Potřebuje hodně lásky a pozornosti, kterou jí dávají rodiče, a pomoci by v tom mohl také pejsek.

Protože má Verča moc ráda kontakt se psy, oslovila její rodina v roce 2019 naši organizaci s prosbou o vycvičení asistenčního parťáka. Jako ideálního pejska jsme pro Verču vybrali fenku Amy, na kterou Verča vydržela dlouhou dobu čekat.

Amy je nyní pro Verču blízkou kamarádkou, která ji dosud chyběla. Emočně ji podporuje, když je smutná, úzkostná nebo nejistá. Pomáhá jí se zklidnit, když je smyslově přehlcená. Je pro Verču také motivací jít ven, kde si spolu mohou hrát. Tím, že Amy potřebuje péči, jí také pomáhá vypěstovat si pocit zodpovědnosti a učí ji, jak se o někoho jiného postarat.

Oficiální jménoAmy Čtyři packy pro štěstí
Pořadové číslo69
Věk5 let
PlemenoPortugalský vodní pes
VychovatelZuzana a Jakub Podlahovi
TrenérHana Srbková
VzděláníAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s PAS
Amy výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 9 dárců.
Potřebujeme ještě 177 200 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi