Erow pro Nikolu

Nikola je mladý chlapec, kterému diagnostikovali lehkou mentální retardaci a DMO s pravostrannou hemiparézou. Niky chodí, ale má omezenou hybnost půlky těla. Tatínek jezdí s Nikym na hipoterapii, kde si Niky kromě kontaktu s koňmi hraje také se psem a hází mu míček. Každý rok jezdí také rodina na pobyt do Janských lázní. Niky rád chodí ven na procházky a na houpačku. Rád si prohlíží a čte Čtyřlístek, pouští si zvukové pohádky a hudbu. Niky komunikuje ochotně, ale má problémy s výslovností a koktavostí. Je potřeba nechat ho nejdříve pozorovat a následně mu dát prostor, aby své zapojení určil sám.

Nikola se účastnil podzimního pobytu, kde si vyzkoušel kontakt se 4 pejsky a jako nejvhodnější se ukázal Erow. Sám Nikola řekl, že Erow je jeho kamarád a že by chtěl, aby mu pomáhal. A tak se taky stalo.

Erow s Nikym jsou teď parťáci, kteří společně trénují soustředění, koncentraci a systematickou práci. Vyrážejí ven na procházky a házení míčků. Erow je pro Nikolu také komunikačním mostem s vrstevníky.

Oficiální jménoErow Ballarat
Pořadové číslo48
Věk7 let
Plemenoborder kolie
VychovatelJitka Boudová
TrenérPavlína Kotačková
KlientNikola
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s tělesným a kombinovaným postižením
Errow výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 24 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi