Chesse pro Martina

Martin už jednoho asistenčního psa měl a strávili spolu krásných 12 let. Pro Martina bylo rozloučení s jeho pejskem velmi těžké a ztratil chuť a motivaci do dalšího života. Protože se Martin již lépe zná s naší trenérkou Míšou, rozhodl se obrátit na Pestrou, zda by mu s touto těžkou situací nepomohla. Martin se zúčastnil rekondičního pobytu, kde jsme se navzájem lépe poznali a při seznamování s pejsky si okamžitě padli do oka s Chessem. Martinovi se díky němu začala vracet radost ze života a chuť podnikat nové věci. Ještě na konci pobytu se Martin rozhodl, že asistenčního psa opravdu znovu chce a tajně doufal, že to bude právě Chesse.

Martin má od narození dětskou mozkovou obrnu a pohybuje se pomocí mechanického vozíku. Doma se zvládne pohybovat lezením po čtyřech.

Martin rád poslouchá hudbu a 3x týdně dochází do stacionáře v Krupce u Teplic, kde se věnuje ručním pracím na zlepšení jemné motoriky. Vyrábí například různé věci z keramiky a snaží se tam také zdokonalit v sebeobsluze.

Chesse bude pro Martina velkou motivací. Díky tomu, že se o něj bude částečně sám starat, bude zdokonalovat svoji jemnou motoriku a také bude myslet nejen na své potřeby, ale i na potřeby Chesse. Díky psímu parťákovi se Martinovi zlepší komunikace s okolím a naváže další kontakty. Chesse bude také Martinovi podávat spadlé předměty, hlavně mobilní telefon. Naučí se cvik "Pošťák" a bude mu částečně pomáhat při svlékání. Společně budou i polohovat a prohřívat Martinova bolavá záda a ztuhlé svaly.

Věk1 rok
Plemenokříženec
VychovatelMiluška Křupalová
TrenérHanka Srbková
KlientMartin
VzděláníAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Kariérapomoc se stažením rukávu a nohavice, ponožky - Martin se zvládne částečně svléknout, ale nestáhne si to z rukou nebo nohou, pes stáhne a podá; podávání předmětů; přinášení zvonícího telefonu Martinovi; pošťák; pasivní canisterapie; procvičování pravé ruky
Foto: ChesseFoto: Moje oblíbená hračka.Foto: Rostu jako z vody.
+1
Foto: Martin a Chesse
Mrkněte na můj profil
výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispělo 23 dárců
Potřebujeme ještě 198 040 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak