Chesse pro Martina

Martin už jednoho asistenčního psa měl a strávili spolu krásných 12 let. Pro Martina bylo rozloučení s jeho pejskem velmi těžké a ztratil chuť a motivaci do dalšího života. Protože se Martin již lépe zná s naší trenérkou Míšou, rozhodl se obrátit na Pestrou, zda by mu s touto těžkou situací nepomohla. Martin se zúčastnil rekondičního pobytu, kde jsme se navzájem lépe poznali a při seznamování s pejsky si okamžitě padli do oka s Chessem. Martinovi se díky němu začala vracet radost ze života a chuť podnikat nové věci. Ještě na konci pobytu se Martin rozhodl, že asistenčního psa opravdu znovu chce a tajně doufal, že to bude právě Chesse.

Martin má od narození dětskou mozkovou obrnu a pohybuje se pomocí mechanického vozíku. Doma se zvládne pohybovat lezením po čtyřech.

Martin rád poslouchá hudbu a 3x týdně dochází do stacionáře v Krupce u Teplic, kde se věnuje ručním pracím na zlepšení jemné motoriky. Vyrábí například různé věci z keramiky a snaží se tam také zdokonalit v sebeobsluze.

Chesse je pro Martina velkou motivací. Díky tomu, že se o něj částečně stará sám, si zdokonaluje svoji jemnou motoriku a také myslí nejen na své potřeby, ale i na potřeby Chesse. Díky psímu parťákovi se Martinovi zlepšuje komunikace s okolím a navazuje další kontakty. Chesse Martinovi také podává spadlé předměty, hlavně mobilní telefon. Umí i cvik "Pošťák" a částečně Martinovi pomáhá při svlékání. Společně i polohují a prohřívají Martinova bolavá záda a ztuhlé svaly.

Pořadové číslo42
Věk7 let
Plemenokříženec
VychovatelMiluška Křupalová
TrenérHanka Srbková
KlientMartin
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Chesse a MartinFoto: Moje oblíbená hračka.Foto: Rostu jako z vody.
+2
Foto: Martin a ChesseFoto: Chesse
Mrkněte na můj profil
Chessův výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 24 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi