Dárci a partneři

Již 14 let cvičíme asistenční psy pro lidi s různým postižením. Výcvik asistenčních psů probíhá nejen díky profesionálním trenérům a nadšeným dobrovolníkům, ale podstatně i díky našim dárcům a partnerům.

Vážíme si každého daru a podpory. Vyberte si, jak nás chcete podpořit.

STAŇTE SE PESTRÝM PARTNEREM

1. Radši startujete pěkně zvolna?
Buďte PARTNEREM a podporujte naši psí školku částkou od 20 000 Kč ročně.

Jen dobře vychovaná štěňata mohou začít opravdový výcvik asistenčního psa. Výchova trvá přibližně rok a půl. Štěňata se učí správným návykům: například sebevědomý kontakt s člověkem, přivolání na jméno, venčení se na trávníku. Učí se socializaci, musí reagovat v klidu na okolní dění, umět cestovat v dopravních prostředcích, nesmí se bát okolních zvuků a dalších vjemů. Podstatné je, že štěňata žijí doma u dobrovolníků.

Poznejte Ebony, Ozzyho, či Eylin a všech dalších 9 členů PESTRÉ psí školky.

2. Toužíte se do podpory pořádně zakousnout?
Staňte se VÝZNAMNÝM PARTNEREM a přispívejte na výcvik asistenčních psů od 50 000 Kč ročně.

PESTRÁ je u nás jedinou organizací s mezinárodně akreditovaným přirozeným bezkotcovým výcvikem asistenčních psů. Máme unikátní přístup s úžasnými výsledky: každého psa vybíráme a cvičíme klientovi na míru, přesně dle jeho potřeb a životního stylu. Už během výcviku se oba pravidelně potkávají a sžívají. Výcvik trvá přibližně 8 až 9 měsíců a probíhá výhradně v domácím prostředí trenérek. Výcvik jednoho psa stojí 250 tisíc Kč. Ale stojí to za to – výsledkem jsou parťáci, kteří skoro celý svůj život pomáhají.

Jací psí supermani se připravují do akce? Seznamte se.

3. Rozhodli jste se pro obří pomoc?
Dejte nám packu GENERÁLNÍHO PARTNERA a povzbuďte aktivity celé PESTRÉ částkou od 250 000 Kč ročně.

Generální partner je jen jeden. Spojme svoje tlapky a životy, společně dokážeme velké věci. Podporujte veškeré naše aktivity: výchovu štěňat i samotný výcvik psích asistentů, kteří pomáhají lidem s různým postižením. Podílejte se na směřování PESTRÉ. Buďte také maximálně vidět ve všech našich materiálech a získejte obsah pro svoji vlastní komunikaci.

Zavolejte nebo napište. Probereme naše partnerství.
Jana Sirotková, ředitelka PESTRÁ, +420 732 138 186, jana.sirotkova@pestra.cz

Nabízíme Vám desatero dalších možností, kterými nás podpoříte:

1. Prožijte to na vlastní kůži
Objednejte si interaktivní workshop „Komunikace se zákazníkem se zdravotním postižením (tělesné, zrakové, sluchové)“
Proškolte své zaměstnance a otevřete se všem potenciálním klientům a čerpejte z výhod, které vstřícnost přináší. Připravíme vybrané zaměstnance na komunikaci a poskytnutí služby lidem s různými druhy zdravotního postižení (tělesným, zrakovým, sluchovým). Workshopy nabízíme v režimu náhradního plnění.

2. Audit bezbariérovosti
Následujte trend rovných příležitostí a využijte Design For All k maximalizaci svých zisků.
Objednejte si audit bezbariérovosti a zjistěte, jak vaše prostory vyhovují zákazníkům s různými druhy postižení (třeba i zaměstnancům s různými druhy postižení). Na problematické skutečnosti nejenom upozorníme, ale zároveň k nim doporučíme nejlepší způsob řešení. Audity nabízíme v režimu náhradního plnění.

3. Poskytněte nám věcný dar nebo službu
Velmi se nám hodí pomůcky pro výcvik, kancelářské vybavení, tisk materiálů ale třeba i poradenství. Nebo vás napadají další věci? Ozvěte se nám a domluvíme se.

4. Kupte si zájezd své oblíbené cestovní kanceláře u nás
Všechny zájezdy od největších cestovních kanceláří na jedné adrese www.pestracestovka.cz
Pestrá cestovka je ojedinělým projektem sociálního podnikání v ČR. Jsme nejen expertem na bezbariérové cestování, ale nabízíme všechny zájezdy prověřených cestovních kanceláří. Říkáte si, v čem jsme jiní, než ti ostatní? Je to jednoduché. Když si koupíte zájezd u nás, tak podpoříte výchovu a výcvik našich psích parťáků. A nezaplatíte ani o korunu navíc. Prostě provize, kterou byste zaplatili vybrané cestovní kanceláři, připadne nám. Infolinka +420 773 114 444, prodej@pestracestovka.cz

5. Přispějte libovolnou částkou jednorázově nebo opakovaně na náš běžný účet 107-8973350257/0100 nebo sbírkový účet 107-4650730257/0100 a podpořte naše aktivity nebo konkrétní projekt.

6. Podpořte libovolnou částkou naši Psí školku prostřednictvím Darujme.cz.

7. Podpořte libovolnou částkou jednoho z našich psích parťáků prostřednictvím Darujme.cz

8. Vytvořte dárcovskou výzvu na Darujme.cz a oznamte svým přátelům či kolegům, že k narozeninám, promoci, svatbě či jakékoliv jiné významné události nechcete žádné dárky, ale aby místo toho podpořili Pestrou skrze Vaši dárcovskou výzvu.

9. Odešlete dárcovskou DMS PESTRA 30 nebo 60 nebo 90 nebo 190 na číslo 87 777. Nebo si nastavte trvalou dárcovskou DMS TRV PESTRA 30 nebo 60 nebo 90 nebo 190 na číslo 87 777.

10. Kupte ponožkového psa Pestrouše na www.alza.cz

Zaujala Vás možnost stát se naším dárcem či partnerem? Máte další dotazy? Kontaktujte nás.
Jana Sirotková, ředitelka PESTRÁ
+420 732 138 186, jana.sirotkova@pestra.cz

Rozhodnete-li se stát naším dárcem, máte možnost a nárok uplatnit odečet darů z výše své daně z příjmů.

POZOR - daňový základ lze snížit o výši finančního daru až do výše 30 % daňového základu za období 2023 (z původních 10 %, resp. 15 %).

Podmínky pro právnické osoby (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)
Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2000 Kč za kalendářní rok. V úhrnu lze odečíst nejvýše 30 % z již sníženého  základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. 

Podmínky pro fyzické osoby/zaměstnance (podle § 15 odst. 5 zákona o dani z příjmu)
Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 30 % ze základu daně. 
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání.
Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.