Dusty pro Nikču

Nikolka je velmi veselá, usměvavá a společenská slečna, která ráda kreslí nebo staví z lega. Navštěvuje běžnou základní školu v Jindřichově Hradci a má sestřičku Adélku. Nikolce osud nadělil hned několik diagnóz, které jí ztěžují život: dětská mozková obrna – spastická triparéza, astigmatismus, strabismus, skolióza páteře a také luxace obou kyčelních kloubů.

Maminka Jana a táta Martin bojují za její kvalitnější život každodenním cvičením, pravidelnými rehabilitacemi, za kterými dojíždějí do Českých Budějovic, a samozřejmě svou obrovskou láskou, silou, životním optimismem a vírou.

Cílem péče o Nikolku je zajistit alespoň částečně její soběstačnost. K tomu pomáhá i královský Pudl Dusty, kterého jsme pro Nikču vycvičili.

Nikolka se s Dustym skamarádila už během výchovy a moc jí mrzelo, že ho musela odevzdat do výcviku. Teď už jsou ale zase spolu a Dusty pomáhá Nikče nejen s otevíráním a zavíráním dveří, podáváním spadlých věcí ze země nebo od ostatních členů rodiny do klína, ale také s prohříváním ztuhlého svalstva nebo překonáváním bariér ke zdravým vrstevníkům. V neposlední řadě i pomuchlování od svého psího kamaráda je velká radost.

Oficiální jménoAdam Z Kačenkova
Pořadové číslo39
Věk8 let
PlemenoKrálovský pudl
Vychovatelklientská rodina
TrenérTereza Dědková
KlientNikolka
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Nikča, Dusty a maminkaFoto: Závěrečné foto z předání Dustyho NikčeFoto: Předání Dustyho Nikče 2
+21
Foto: Předání Dustyho NikčeFoto: Dusty a trenérka Terka složili závěrečnou zkoušku a pan komisař jim gratulujeFoto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 7Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 6Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 5Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 4Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 3Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 2Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkouškuFoto: Dusty si užívá výcvik v příroděFoto: Dusty s Nikčou, maminkou a trenérkou TerkouFoto: Nikča předává Dustyho do výcviku a na čas se s ním loučíFoto: Dusty se socializuje na tréninkuFoto: Předávání finančního daru na výcvik DustyhoFoto: Dusty polohuje s Nikči sestřičkou, AdélkouFoto: Dusty s tatínkem NikčiFoto: Dusty slaví 1. narozeninyFoto: Dusty, Nikča a maminkaFoto: Dusty se svou vychovatelkou a zároveň budoucí paničkou, NikčouFoto: První foto Dustyho v PestréFoto: Dusty ještě u maminky
Mrkněte na můj profil
Dustyho výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispěli 4 dárci.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi