Dusty pro Nikču

Nikolka je velmi veselá, usměvavá a společenská slečna, která ráda kreslí nebo staví z lega. Navštěvuje běžnou základní školu v Jindřichově Hradci a má sestřičku Adélku. Nikolce osud nadělil hned několik diagnóz, které jí ztěžují život: dětská mozková obrna – spastická triparéza, astigmatismus, strabismus, skolióza páteře a také luxace obou kyčelních kloubů.

Maminka Jana a táta Martin bojují za její kvalitnější život každodenním cvičením, pravidelnými rehabilitacemi, za kterými dojíždějí do Českých Budějovic, a samozřejmě svou obrovskou láskou, silou, životním optimismem a vírou.

Cílem péče o Nikolku je zajistit alespoň částečně její soběstačnost. K tomu pomáhá i královský Pudl Dusty, kterého jsme pro Nikču vycvičili.

Nikolka se s Dustym skamarádila už během výchovy a moc jí mrzelo, že ho musela odevzdat do výcviku. Teď už jsou ale zase spolu a Dusty pomáhá Nikče nejen s otevíráním a zavíráním dveří, podáváním spadlých věcí ze země nebo od ostatních členů rodiny do klína, ale také s prohříváním ztuhlého svalstva nebo překonáváním bariér ke zdravým vrstevníkům. V neposlední řadě i pomuchlování od svého psího kamaráda je velká radost.

Oficiální jménoAdam Z Kačenkova
Pořadové číslo39
Věk7 let
PlemenoKrálovský pudl
Vychovatelklientská rodina
TrenérTereza Dědková
KlientNikolka
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Nikča, Dusty a maminkaFoto: Závěrečné foto z předání Dustyho NikčeFoto: Předání Dustyho Nikče 2
+21
Foto: Předání Dustyho NikčeFoto: Dusty a trenérka Terka složili závěrečnou zkoušku a pan komisař jim gratulujeFoto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 7Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 6Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 5Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 4Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 3Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkoušku 2Foto: Dusty a trenérka Terka skládají závěrečnou zkouškuFoto: Dusty si užívá výcvik v příroděFoto: Dusty s Nikčou, maminkou a trenérkou TerkouFoto: Nikča předává Dustyho do výcviku a na čas se s ním loučíFoto: Dusty se socializuje na tréninkuFoto: Předávání finančního daru na výcvik DustyhoFoto: Dusty polohuje s Nikči sestřičkou, AdélkouFoto: Dusty s tatínkem NikčiFoto: Dusty slaví 1. narozeninyFoto: Dusty, Nikča a maminkaFoto: Dusty se svou vychovatelkou a zároveň budoucí paničkou, NikčouFoto: První foto Dustyho v PestréFoto: Dusty ještě u maminky
Mrkněte na můj profil
Dustyho výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispěli 4 dárci.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečkaNebo se zapojte jinak

Další asistující psi