Aisha pro Adama

Adámek má diagnostikovaný autismus s disfázií řeči a silnou hyperaktivitou. K tomu má mozečkový syndrom - špatně drží rovnováhu a má slabý střed těla.

Je velmi kontaktní, ale až s pořízením vysněného psa pro jeho sestřičku se ukázalo, že Adámek je i komunikativní - první, koho začal oslovovat, byla Aisha. Posléze začal oslovovat i sestru a rodiče a mluvit na ně.

Brzy se ukázalo, že je Aisha rozený canisterapeut, a tak rodina kontaktovala Pestrou, která jim umožnila výchovu vlastního psa.

Aisha pomáhá Adámkovi s chůzí do schodů, kde se jí Adam přidržuje. Zvyšuje také bezpečí při přecházení silnice. Zklidňuje Adámka při výletech a doprovodech po lékařích - s ní umí lépe čekat! Adámkovi se díky Aishe zlepšuje i forma komunikace. Zabaví ho také přinášením míčků, jelikož se sám zabavit úplně neumí.

Na výcvik fenky Aishy získala Pestrá - psí asistence mimořádnou státní dotaci ve výši 220 000 Kč. Celková výše nákladů na výcvik asitenčního psa v roce 2017 je 250 000 Kč. Zbývajících 30 000 Kč věnovali individuální a firemní dárci. Děkujeme za každý příspěvek, který umožnil Adámkovi Aishu získat.

Oficiální jménoAisha
Pořadové číslo38
Věk8 let
PlemenoRhodéský ridgeback
VychovatelJana Křepelková
TrenérMichaela Perčinová
KlientAdámek
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Adámek a AishaFoto: Aisha s AdámkemFoto: Aisha
Mrkněte na můj profil
Aishin výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispělo 11 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další asistující psi