Kontakt

Pestrá, o. p. s.
Kučerova 809/11
Praha 9
198 00

info@pestra.cz
http://www.pestra.cz

Datová schránka: cfjfq72

IČ: 28525973, DIČ: CZ28525973

Společnost je zapsána u Městského soudu v Praze, oddíl O, vložka 639.
Kontaktujte nás
Číslo běžného účtu:
107-8973350257/0100

Číslo sbírkového účtu:
107-4650730257/0100

Své příspěvky můžete zasílat na oba účty. Pro dary uvádějte variabilní symbol 111.

Chcete-li přispět na vybraného psa ve výcviku, napište jeho jméno do zprávy pro příjemce. Děkujeme.
Přispějte
Provozní doba ambulantní sociální služby
Po: 10–15 hod
Út: po telefonické domluvě
St: 10–16 hod
Čt: 10–16 hod
Pá, So, Ne: po telefonické domluvě

Kancelář sociální služby
Kučerova 785/19
Praha 14 – Černý Most
198 00 Praha 9
(vchod z ulice Mansfeldova)
Jsme tu pro Vás

Naši zaměstnanci


Foto: Bc. Michal Prager, MBA

Bc. Michal Prager, MBA

ředitelmichal.prager@pestra.cz603 875 145
Pestrou společnost jsem spoluzakládal s myšlenkou na zlepšení životních podmínek lidí s postižením. Jsem rád, že jsme postupně vybudovali stabilní tým a daří se nám plnit naše poslání. Přeji si, abychom i nadále pokračovali v dobře započaté práci a dalším rozvoji společnosti tak, abychom byli schopni pomoci více lidem s postižením žít trochu pestřejší život.
Foto: Mgr. Klára Pragerová

Mgr. Klára Pragerová

vedoucí sociální službyklara@pestra.cz603 553 566
V Pestré mám možnost uplatnit moderní metody práce s klienty v rámci sociální služby. Motivuje mě vnímat pokroky, kterých naši klienti se svými asistenčními psy dosahují. Má pracovní náplň je rozhodně pestrá – náročná, ale stojí za to.
Foto: Michaela Perčinová

Michaela Perčinová

vedoucí výcviku psů, pracovnice v sociálních službáchmichaela@pestra.cz731 456 726
Pracovat v Pestré pro mě znamená mít psy ve výcviku doma. Mám je doma stále, pracují přes celý den a učí se naprosto přirozeně. Všechny psy tím pádem znám velmi dobře a vím, jaké mají přednosti i vrtochy. Každý den se psy je jiný a jsem vždy ve střehu, co si na mě mladí pejskové ve výcviku vymyslí. I přes roztrhané boty a zničené žaluzie od začátečníků bych svou práci nikdy nevyměnila.
Foto: Miluška Křupalová

Miluška Křupalová

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchmiluska@pestra.cz
„Když můžu, ráda pomůžu“, a propojí-li se precizní práce se psy s prací pro lidi, kterým pes přinese v neposlední řadě potěšení, především však neocenitelnou pomoc a oporu, co více si přát. Odjakživa mi byli bližší lidé něčím jiní, výjimeční, vždy pro mě byli osobnostmi i vzorem. U Pestré společnosti se ztotožňuji se systémem výchovy psů bez kotců, jakož i sociálním přístupem ke klientům.
Foto: Mgr. Hana Srbková

Mgr. Hana Srbková

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchhana@pestra.cz
Ráda dělám věci, které mají smysl. A práce v Pestré to jednoznačně splňuje. Mohu zde uplatnit zkušenosti s výcvikem a zároveň sledovat, jak psi pomáhají svým páníčkům s postižením. Mám možnost spojit celoživotní lásku ke psům se smysluplnou prací. A to už stojí za to.
Foto: Jana Červinková

Jana Červinková

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchjanac@pestra.cz778 705 078
Psi můj život naplňují již od malička. Jakmile se objevila možnost věnovat se výcviku psů pro lidi, kterým budou s radostí pomáhat v jejich běžném životě, neváhala jsem. Práce se psy mi přináší potěšení, obzvláště když vidím, že má smysl a přináší výsledky. A to nejen u psů, ale následně i u lidí, kterým pomáhají a kterým jsou životní oporou.
Foto: Kristina Chourová, DiS.

Kristina Chourová, DiS.

sociální pracovnicekristina@pestra.cz739 022 979
Pestrá je moje srdcová záležitost. Práci Pestré společnosti a její klienty jsem poznala, když jsem se před několika lety stala dobrovolnicí, a následnou příležitost profesního uplatnění jsem si nemohla nechat ujít. Nyní mám možnost dělat práci s lidmi, která mě baví a naplňuje. Největší motivací je pro mě vidět dělat pokroky naše klienty se svými asistenčními psy a mít možnost se sama dál rozvíjet.
Foto: Jana Augustinová

Jana Augustinová

public relations, styk s veřejnostíjana@pestra.cz731 610 316
Jsem moc ráda, že jsem součástí týmu lidí, kteří dělají dobrou věc, a doufám, a že i já něčím přispěji. Starám se o to, aby o naší společnosti vědělo více a více lidí.
Foto: Iveta Krůtová

Iveta Krůtová

dobrovolný fundraiseriveta@pestra.cz604 224 971
Usiluji o to, aby se darování, dobročinnost a starost o druhé staly běžnou součástí života lidí v Česku. 
Foto: Květa Suchomelová

Květa Suchomelová

vedoucí kancelářeinfo@pestra.cz732 709 769
Mojí láskou jsou psi. Sama mám dva zlaté retrívry, Kačenku, zachráněnou z ukrajinské množírny, a asistenční fenku Máňu. Obě dvě si beru do kanceláře, kde pracuji v administrativě. Vedu kancelář, vyřizuji veškeré papírování, žádám o dotace, jsem asistentkou ředitele a starám se třeba i o to, aby měli všichni vyplněné výkazy práce.
Foto: Jana Křepelková

Jana Křepelková

koordinátorka dobrovolníkůjanak@pestra.cz732 623 223
Koordinátorem dobrovolníků jsem se stala po dvou letech, co znám Pestrou, jako matka klienta a zároveň jako dobrovolník. Pestrou tedy znám z více stran. Ráda jednám s lidmi a práce dobrovolníků je pro činnost, kterou dělá Pestrá velice důležitá.
Foto: Žaneta Schmuttermeierová

Žaneta Schmuttermeierová

asistentka výcvikuzaneta@pestra.cz 607 533 952
K Pestré jsem se dostala přes kamarádku a velmi mě zaujal cíl společnosti. Mám ráda pejsky a pracuji pro tuto společnost proto, že vidím, jak pomáhají s osamostatněním se či se zkvalitněním života klientů.
Foto: Martin Srnec

Martin Srnec

osobní asistentmartin@pestra.cz736 489 196
Jednou přišel den, kdy jsem se rozhodl změnit svůj život. Našel jsem společnost Pestrá a dnes již vím, že mne práce se zdravotně postiženými lidmi baví. Je to smysluplná práce, která mne naplňuje i dobijí. Lidé z této společnosti jsou pro mne skoro jako rodina. Jsou to lidé od kterých se já sám učím, ale zároveň i pomáhám. Učí se i naši dva rhodéští ridgebackové ( Atos a Mates) a třeba přijde okamžik, kdy i oni budou pomáhat. Už dnes vím, proč se říká: „ NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY“
Foto: Mario Bortolotti

Mario Bortolotti

webmaster, ITmario@pestra.cz776 155 864
Práci v Pestré společnosti jsem si zvolil kvůli možnosti zúročit zkušenosti z předchozí praxe. Zaměstnání v této organizaci přede mě současně staví nové výzvy a nabízí příležitosti naučit se novým věcem.Naši vychovatelé


Foto: Daniel Baxa

Daniel Baxa

Foto: Šárka Benešová

Šárka Benešová

Foto: Mirka Milojković

Mirka Milojković

K Pestré mě přivedla spousta „náhod“ a popostrkování někoho odněkud shora. Tato forma pomoci dává mě a naštěstí i celé mé rodině pocit, že tohle je to, co má smysl. Každému člověku dává smysl něco jiného a my teď máme Tonyho. Největším bonusem je to, že mě to i velmi baví a zajímá (ale bez toho by to člověk ani dělat nemohl). A nakonec musím říci - velmi se mi líbí celý koncept Pestré ve smyslu, že se světy vychovatelů, trenérů i klientů prolínají a o „svém“ psu mohu mít i po předání do dalšího kola přehled a vědět jak se má.
Foto: Irena Vocásková

Irena Vocásková

Od dětství miluji zvířata a hlavně psy, a proto bylo mým snem stát se cvičitelkou psů. Když se jednou kamarádka na vozíčku zmínila o organizaci, která hledá vychovatele asistenčních psů, rozhodla jsem se, že to také zkusím. Přišla jsem na informační schůzku, kde jsem se dozvěděla vše potřebné. Všechno klaplo a do výchovy jsem dostala štěně portugalského vodního psa Kissme, oficiálním jménem Kiss Me Softly Z Kasétek. Díky malému se mi obrátil celý svět naruby. Na trénincích Pestré s námi pracují super trenérky, sedli jsme si také s ostatními vychovateli štěňat. Každým dnem se učím víc a víc o tom, jak vést Kissího k tomu, aby se stal dokonalým asistenčním psem. Moc děkuji Pestré za splnění mého snu a doufám v dlouholetou spolupráci. Nejvíc mě těší, že pomáhám tam, kde je potřeba, prostřednictvím úžasných psích duší.
Foto: Denisa Dužárová

Denisa Dužárová

Miluji zvířata a ráda pomáhám lidem. Canisterapii (všeobecně zooterapii) studuji i na vysoké škole. Jsem moc ráda, že mohu být v týmu Pestré, protože získávám zkušenosti a poznávám mnoho skvělých lidí.
Foto: Iveta Harčariková

Iveta Harčariková

Celá naše rodina jsme milovníky zvířat, pro výchovu jsme se po domluvě rozhodli na jaře letošního roku a přijali mezi sebe Harryho - borderkolie. Charitě obecně se věnuji hodně, chci v životě dělat něco, co má smysl a pomůže jiným, těm, kteří neměli takové štěstí jako my a nejsou úplně zdraví. Propojení pomoci a zvířat je ideální varianta. :) Uvědomuji si zodpovědnost, kterou za svěřeného pejska máme, není to vždy úplně jednoduché, ale zkrátka to stojí zato!
Foto: Marta Jelínková

Marta Jelínková

Foto: Mgr. Tereza Výravská

Mgr. Tereza Výravská

Zvířata jsem vždy obdivovala a psi mě přitahovali zejména. Jsou pro mě inspirací, motivací a vůbec zdrojem speciální energie. Zároveň jsem vždy tíhla k práci s lidmi, a hlavně s dětmi. Pracuji ve školství, ale stále jsem toužila po nějaké smysluplné činnosti, která by byla spojená se psy. Konečně jsem se dostala k Pestré, kde jsem záhy dostala do výchovy pejska Coudyho. A každý den je opravdu pestrý. Připadám si jako hrdá máma, která se snaží připravit pejska pro život, aby mohl směle vyrazit do světa a přinášet nejen radost, ale i pomáhat. A to je velkou motivací pro každý den.
Foto: Honza Kotek

Honza Kotek

Bylo mi sedm let, ale dodnes si živě pamatuju, jak nám rodiče dovezli prvního pejska. Bylo to něco malého, ukníkaného a byl zabalený do deky. Původně jsem si myslel, že je to morče. Od té doby si život bez psa nedovedu představit. Začal jsem se zajímat o výchovu a výcvik psů. Později jsem se zaměřil na sportovní kynologii. Když jsem se pak přestěhoval do Prahy a žil krátkou chvíli bez psa, hledal jsem způsob, jak se k tomuto hobby vrátit. Od doby co jsem se dozvěděl, že u Pestré mám možnost podílet se na výchově asistenčních psů, byla to pro mne jasná volba. A to jsem ještě netušil, že zde potkám patru milých lidí a skvělých trenérek, které jsou nám pořád k dispozici a poskytují nám vychovatelům neustálou podporu.
Foto: Irena Wintrová

Irena Wintrová

Naše rodina je v podstatě „psí“. Pejska jsem chtěla už jako malé dítě, ale musela jsem si počkat, až do dospělosti. Mamince jsem první štěně pořídila před mnoha lety k Vánocům. Dnes maminka chová zlaté retrívry a pro mne samotnou byla celých 15, 5 roku věrnou psí kamarádkou fenka Daisy, která mne bohužel v březnu 2017 opustila. Nechtěla jsem hned řešit její náhradu, protože rozloučení po tolika letech bylo těžké. Je navíc dost náročné mít pejska ve městě a chodit na celý den do práce, kam si ho nemůžete vzít. Když se ale v České televizi, kde pracuji, objevila výzva k zapojení se do výchovy asistenčních psů, hrozně mne nadchla. Samozřejmě jsme ji dlouho probírali i doma, než jsme se přihlásili (je to veliká změna). Jakmile ale naše rozhodnutí padlo, šlo už všechno hodně rychle a labradorský malý kluk Chance se stal součástí mého života a novým čtyřnohým kolegou ostatních pracovníků v České televizi. Na výchovu se těším, na druhou stranu si uvědomuji, že to bude (vlastně už je) náročné a že to je veliká odpovědnost. Odměna za to ale stojí, ať už v té chlupaté podobě či v pocitu, že si uděláte radost a ještě můžete pomoci. Samozřejmě se trošku bojím, abychom všechny cviky/úkoly zvládli správně. Pestrá a její trenéři jsou mi ale k dispozici a budou společné tréninky. Na internetu funguje Pestrá psí školka a také doufám, že nás bude v ČT nakonec víc a budeme si vyměňovat zkušenosti i tam.
Foto: Zuzana Marková

Zuzana Marková

Po celý můj život stál po mém boku psí parťák. Když jsem odešla studovat do Prahy, poprvé v životě jsem byla bez pejska a uvědomila jsem si, jak zásadní roli pejsek v mém životě představuje. Když jsem se dozvěděla o možnosti výchovy budoucího asistenčního pejska, spojení péče o pejska s pomocí někomu dalšímu byla vlastně taková idylka. Trvalo ale, než jsem se k výchově odhodlala a našla tu správnou společnost. Až v Pestré jsem se setkala s bezkotcovým výcvikem, velmi podporujícími lidmi a celkově filosofií, která tak nějak odpovídala mým přesvědčením. A tak se najednou vedle mě ocitnul zlaťáček Dutchík. Je to práce na plný úvazek, ale s podporou trenérek a taky partnera Štěpána se s Dutchíkem postupně všemu učíme. Kromě práce je to ale především spousta legrace. Doufám, že pomůžeme Dutchíkovi, co nejlépe odstartovat jeho psí kariéru a těším se, až uvidím, jak naše práce někomu pomůže zlepšit život :-).
Foto: Bc. Andrea Pacalová

Bc. Andrea Pacalová

Foto: Přemysl Pavlík

Přemysl Pavlík

Psy jsem měl rád vždy, ale k jejich výcviku, a to dokonce pracovně, jsem se dostal na pár let až na anglickém venkově. Po návratu do ČR jsem řešil obligátní problém života v centru Prahy, který pro psy není ideální, a nemožnost si brát s sebou psa do zaměstnání. Spolupráce České televize, mého zaměstnavatele, a Pestré - psí asistence však tyto překážky odstranila. Asistenční pes ve výcviku obdržel výjimku přístupu do prostor ČT a těžký život zvířete v centru lidské metropole bude jen výhodou v jeho těžké službě u koncových klientů. Ostatně radost a zjednodušení života těchto klientů bude i pro mě sladkou tečkou celé výchovy.Naši dobrovolníci


Foto: Mgr.  Bc. Jitka Boudová

Mgr. Bc. Jitka Boudová

Před několika lety mi jeden pán od koní vyprávěl starý indiánský příběh: Kdysi dávno sedávali ve společném kruhu lidé i zvířata a mluvili společným jazykem. Člověk však byl příliš domýšlivý, povyšoval se nad zvířata a z kruhu odešel. Ztratil tak schopnost rozumět zvířatům a přírodě. Kůň, pes a kočka se i přesto rozhodli, že člověka přivedou zpátky. A tak se nechávám přivést… Bytí a vztah s dalšími, nejen lidskými bytostmi, považuji za velmi důležité a přirozené. To jsem si každý den potvrzovala při své práci učitelky českého jazyka na základní a střední škole. Do svých hodin jsem často brala svého pejska Britíka, který mě doprovázel i na školní akce a kurzy v přírodě. Chtěla bych své zkušenosti posunout zase o krok dál, a tak jsem si našla Pestrou, která mě ze všech organizací, jež cvičí asistenční psy, zaujala nejvíce.
Foto: Barbora Vocelová

Barbora Vocelová

Pracuji na veterinární klinice a se zvířaty. Se psy a jejich majiteli se setkávám prakticky denně. Vidím, kolika chyb a nepřesností se my, lidé, dopouštíme na svých zvířatech. Věřím, že „zaměstnaný pes“ je šťastný pes a je to zároveň pes, který dokáže udělat šťastným i někoho dalšího. Proto je mi ctí a potěšením spolupracovat s profesionálním týmem trenérů z Pestré, díky kterým si uvědomuji, jak zásadní je psa správně vést a dělat maximum pro to, aby z něj jednoho dne vyrostl spolehlivý a věrný parťák, přítel a vlastně i pomocník. Bez násilí, bez kotců, bez stresu!!!
Foto: Ivana Pojerová

Ivana Pojerová

Mám zdravotně postiženou dceru, která dostala od Pestré společnosti psa Robbieho, tím jsem se dostala k této práci. Práce v Pestré společnosti mě zaujala tím, jak se dají vycvičit psi k pomoci pro zdravotně postižené lidi. Proto ráda v Pestré pomáhám, s čím je potřeba. Těší mě, že další klienti Pestré mají možnost mít svého psího pomocníka, a vím, jak jim to ulehčí život. Rády se s dcerou účastníme různých akcí, které pořádá Pestrá. Jsem ráda, že se učím novým věcem, které mohou pomoci ostatním.
Foto: Jana Šimková

Jana Šimková

V Pestré pomáhám, s čím je třeba. Vybrala jsem si právě Pestrou, protože se mi líbí její přístup ke klientům, dobrovolníkům a vychovatelům. Je to taková velká rodina, kde je fajn trávit volný čas činností, která dává smysl :)
Foto: Kristýna Schejbalová

Kristýna Schejbalová

Dobrovolníkem v Pestré jsem od února 2016 a mám za sebou výchovu pejsků Laurinky a Chesse. V současné době vychovávám Ria. Dobrovolničení je smysluplné využití volného času. Je fajn přispět svou troškou do pomáhacího mlýna, zároveň poznat nové lidi a podílet se na budování skvělé organizace, jako je Pestrá.
Foto: Hanka Jarešová

Hanka Jarešová

O výchově psů jsem uvažovala už v roce 2014, kdy skoro ve čtrnácti letech odešel náš pes Netík. Poslední rok jeho života byl spojen s menšími i většími zdravotními komplikacemi. Přiznám se, že jsem to dost těžce nesla. Z plánů na dalšího vlastního pejska sešlo ze zdravotních důvodů v rodině. Ve chvíli, kdy se stav doma stabilizoval, se ke mně přes známou dostala nabídka na výchovu psů v Pestré. To mě okamžitě zaujalo. Ještě týž večer jsem prostudovala webové stránky Pestré, dlouho jsem se nerozmýšlela a rovnou jednala. Do dvou týdnů jsem absolvovala v Pestré pohovor a za měsíc jsem se šla jen podívat na trénink, který skončil dohodou o převzetí psa. Za další dva dny jel se mnou domů první pes. V současné době působím už jen jako dobrovolnice, ale není všem dnům konec.
Foto: Martina Bilová

Martina Bilová

Pomáhám v Pestré na Pestrobazaru, na stánku a při výcviku pejsků hlídám. popř. venčím pejsky. Zvířata a zejména psi jsou moje srdeční záležitost! Bohužel už svou psí kamarádku nemám, a tak pomáhám tam, kde to má smysl. O Pestré jsem se dozvěděla úplně náhodou a hned ji kontaktovala. Přístup lidí zde je velmi přátelský a otevřený. I když mám náročnou práci a hodně dalších aktivit, ráda jsem v této společnosti.
Foto: Jan Synáček

Jan Synáček

Už dlouho jsem si přál pracovat jako trenér psů. Zároveň jsem ale vždycky tušil, že dostat se k takové práci je velice nepravděpodobné. Obzvlášť pro člověka s velmi technickým zaměřením a téměř žádnou zkušeností se psy. Byl jsem velice rád, když jsem se dozvěděl, že u Pestré mám možnost stát se vychovatelem. Není to sice moje vysněná práce, ale je to blízko. Zároveň s výchovou za pomoci velice zkušených lidí mě těší i to, že moje činnost pomůže zlepšit životní podmínky jiným lidem.
Foto: Jiří Průša

Jiří Průša

Dobrovolníka v Pestré dělám od roku 2010. Pomáhám, s čím je třeba, a co neumím, to se díky skvělé partě lidí snadno naučím.
Foto: Marie Dvořáková

Marie Dvořáková

Doma jsme žádného psa nikdy neměli. Ale protože pracuji v sociální službě a zároveň v Pestré dělám již asi 3 roky dobrovolníka, vidím, jak skvělým pomocníkem jsou psi lidem s postižením. Na Pestré se mi líbí, že psi od počátku žijí s lidmi, ne v kotcích a všechno se učí co nejvíc přirozeně a hrou. V mém původním bydlišti jsme neměli na psa místo, ale po přestěhování už ano, a to byl takový impuls k tomu, to zkusit. Je skvělé, že v tom nejste sami. Jednou za měsíc jsou tréninky, kdykoli se můžete poradit s trenérkami, když si nejste jistí. Když si psa nemůžete vzít na dovolenou, je okolo vás houf dalších dobrovolníků, kteří ho pohlídají. Na výchově mě také hodně baví kontakt s lidmi na veřejnosti, hlavně v dopravě. Pes má dečku, která lidi zaujme, navíc na něj pořád mluvím, což je zaujme také a hned se ptají a zajímají. Díky psovi tedy můžeme zblízka ukázat a vysvětlit, proč jsou takoví pomocníci důležití a co všechno umí a také např. kolik peněz to stojí. Výchova je nejen škola pro psa, ale také pro mě. Někdy se musím hodně překonat, když jdu unavená z práce, musím být pořád ve střehu, co pes dělá a být důsledná ve výchově. Je to prostě život s parťákem na plný úvazek, je to zábava, protože se psem se hrozně moc nasmějete, a hlavně to prostě má smysl. Caseyho jsem už předala do výcviku a prozatím jsem zase "jen" dobrovolnicí.
Foto: Zuzana Nováková

Zuzana Nováková

Dobrovolníkem v Pestré jsem od února 2017. Přivedla mě sem Maruška a Casey, se kterými se setkávám v práci. Výchova asistenčních pejsků mě nadchla a jsem ráda, že mohu být součástí takové organizace, jako je Pestrá. Pomáhám především při trénincích, zapisuji průběh tréninku, hlídám pejsky a vůbec jsem prostě všem k ruce :-) Láká mě i výchova. Ten pocit, že dělám něco užitečného, že připravuji budoucího asistenčního psa pro někoho, komu bude skvělým pomocníkem, je k nezaplacení.