Kontakt

Pestrá, o. p. s.
Kučerova 809/11
Praha 9
198 00

info@pestra.cz
http://www.pestra.cz

Datová schránka: cfjfq72

IČ: 28525973, DIČ: CZ28525973

Společnost je zapsána u Městského soudu v Praze, oddíl O, vložka 639.
Kontaktujte nás
Číslo běžného účtu:
107-8973350257/0100

Číslo sbírkového účtu:
107-4650730257/0100

IBAN:
CZ1701000001078973350257
BIC/SWIFT:
KOMBCZPPXXX

Chcete-li přispět na vybraného psa ve výcviku, napište jeho jméno do zprávy pro příjemce. Děkujeme.
Přispějte
Provozní doba ambulantní sociální služby
Po: 13–15 hod.
Út: po telefonické domluvě
St, Čt: 10–16 hod.
Pá, So, Ne: po telefonické domluvě

Kancelář sociální služby
Kučerova 785/19
Praha 14 – Černý Most
198 00 Praha 9
(vchod z ulice Mansfeldova)
Jsme tu pro Vás

Naši zaměstnanci


Foto: Ing. Jana Sirotková, Ph.D.

Ing. Jana Sirotková, Ph.D.

výkonná ředitelka, statutární orgánjana.sirotkova@pestra.cz732 138 186
Pestrou znám již několik let. Dokonce jsem měla v minulosti možnost s ní spolupracovat. A když se naskytla příležitost proměnit spolupráci v práci, tak jsem neváhala a přijala každodenní pestrost za svou.
Foto: Mgr. Klára Pragerová

Mgr. Klára Pragerová

vedoucí sociální služby, zástupkyně výkonné ředitelkyklara@pestra.cz603 553 566
V Pestré mám možnost uplatnit moderní metody práce s klienty v rámci sociální služby. Motivuje mě vnímat pokroky, kterých naši klienti se svými asistenčními psy dosahují. Má pracovní náplň je rozhodně pestrá – náročná, ale stojí za to.
Foto: Michaela Perčinová

Michaela Perčinová

vedoucí výcviku psů, pracovnice v sociálních službáchmichaela@pestra.cz731 456 726
Pracovat v Pestré pro mě znamená mít psy ve výcviku doma. Mám je doma stále, pracují přes celý den a učí se naprosto přirozeně. Všechny psy tím pádem znám velmi dobře a vím, jaké mají přednosti i vrtochy. Každý den se psy je jiný a jsem vždy ve střehu, co si na mě mladí pejskové ve výcviku vymyslí. I přes roztrhané boty a zničené žaluzie od začátečníků bych svou práci nikdy nevyměnila.
Foto: Mgr. Michal Prager, MBA

Mgr. Michal Prager, MBA

PR & tiskový mluvčímichal.prager@pestra.cz603 875 145
Pestrá je moje srdeční záležitost. Když jsem skončil v politice, ani na vteřinu jsem nepřemýšlel, kam jít. Pestrá dělá můj život mnohem pestřejší.
Foto: Bc. Anna Major Pokorná, DiS.

Bc. Anna Major Pokorná, DiS.

sociální pracovniceannap@pestra.cz739 022 979
Vím, jak skvělým přítelem může být pro člověka pes a jakým pomocníkem dokáže být pro člověka s postižením speciálně vycvičený asistenční pes. Když se naskytla možnost stát se součástí Pestré, věděla jsem, že je to něco, čeho chci být součástí. Být při tom, když vzniká to hezké propojení psího parťáka s někým, komu může změnit život.
Foto: Bc. Anna Rubínová

Bc. Anna Rubínová

ergoterapeutka, pracovnice v sociálních službáchanna@pestra.cz603 838 607
Pestrá, různorodá, kreativní. To je synonymem ergoterapie. V rámci ergoterapie pomáhám lidem na jejich cestě k soběstačnosti v běžných denních činnostech, v práci i ve volném čase. Naplňuje mě, že se mohu podílet na zlepšování kvality života právě klientů Pestré a jejich psích parťáků. Díky nim a týmu Pestré mám šanci naučit se spoustě nových věcí. Mou velkou výzvou je chod nácvikové ergoterapeutické místnosti.
Foto: Přemysl Pavlík, DiS.

Přemysl Pavlík, DiS.

koordinátor dobrovolníkůpremysl@pestra.cz732 623 223
S Pestrou jsem se potkal prvně v roce 2017 a v únoru 2018 už jsem držel v náručí malé psí klubíčko jako jeden z vychovatelů. Během následujících 20 měsíců jsem užil s Izzy mnoho radostí i starostí, potkal mnoho úžasných lidí z řad dobrovolníků, týmu Pestré, ale i klientů. Izzy dokončila zdárně svoji cestu k asistenčnímu psovi pod taktovkou zkušených trenérů. Po pár letech pauzy jsem v roce 2022 držel opět štěně v náručí. S Becky si užíváme podobnou cestu jako s Izzy před lety dodnes. Když se objevil inzerát, že Pestrá hledá koordinátora dobrovolníků, nelenil jsem ani chvíli a na pozici se přihlásil. Vždyť co může být krásnějšího, než pracovat nejen se psy, ale i s lidmi a pro lidi, kteří chtějí pomáhat, být jejich oporou, rádcem, průvodcem… Nejste tací i Vy? Ano? Jsem tu tedy rád i právě pro Vás!
Foto: Bc. Josef Brůžek

Bc. Josef Brůžek

asistent výcviku, pracovník v sociálních službáchjosef@pestra.cz603 832 938
K Pestré jsem se dostal náhodou při hledání práce po ukončení vysoké školy. Práce v Pestré mě zaujala hlavně možností spolupráce člověka se psem. Jsem moc rád, že mohu pracovat v týmu profesionálů a pomáhat tak dětem i dospělým s postižením při zkvalitňování jejich života. Jsem přesvědčen, že asistenční pes je pro ně nejen velkým pomocníkem, ale hlavně kamarádem.
Foto: Žaneta Schmuttermeierová

Žaneta Schmuttermeierová

asistentka výcviku, pracovnice v sociálních službách zaneta@pestra.cz 607 533 952
K Pestré jsem se dostala přes kamarádku a velmi mě zaujal cíl společnosti. Mám ráda pejsky a pracuji pro tuto společnost proto, že vidím, jak pomáhají s osamostatněním se či se zkvalitněním života klientů.
Foto: Jana Kovaříková

Jana Kovaříková

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchjana@pestra.cz606 155 516
Pestrou znám už dlouho a proto mě nadchla práce na pozici trenérky. Práce v Pestré je opravdu pestrá moc mě baví a zároveň naplňuje. Mám ráda psy i lidi a ráda pomáhám. To se mi v Pestré spojilo vše dohromady. Jsem moc ráda, že jsem součástí tohoto profesionálního týmu. Pracují zde velmi milí a empatičtí lidé, se kterými je radost pracovat!
Foto: Patrik Roučka

Patrik Roučka

trenér psů, pracovník v sociálních službách patrik@pestra.cz
Foto: Jan Teichmann

Jan Teichmann

asistent OZP a koordinátor provozujan@pestra.cz603 827 110
Se zakladateli Pestré se přátelím již 20 let a Pestrou znám od jejích počátků. Takže když jsem dostal nabídku v Pestré pracovat, dlouho jsem se nerozmýšlel. A navíc mám rád psy.
Foto: Petra Ptáčníková

Petra Ptáčníková

administrativní pracovnicepetra@pestra.cz605 240 593
K Pestré jsem se dostala vlastně náhodou, při hledání nové práce. Teprve zjišťuji, jak je Pestrá prospěšná, užitečná a potřebná. Pracovně mi nabízí nové zkušenosti a výzvy.
Foto: Martin Fridrich

Martin Fridrich

prodejce Pestré cestovkymartin@pestra.cz773 114 444
V Pestré cestovce pracuji od počátku roku 2023, pracoval jsem zde však již na přelomu let 2013/14. Práce zde je pro mě příležitostí věnovat se něčemu, co má smysl.
Foto: Mario Bortolotti

Mario Bortolotti

webmaster, ITmario@pestra.cz776 155 864
Práci v Pestré jsem si zvolil kvůli možnosti zúročit zkušenosti z předchozí praxe. Zaměstnání v této organizaci přede mě současně staví nové výzvy a nabízí příležitosti naučit se novým věcem.Naši vychovatelé


Foto: Marie Bohatá

Marie Bohatá

Láska ke psům, obecně ke zvířatům, mě provází celý život. Přesto jsem měla v životě jen jednoho pejska – malého knírače Huberta. O tom, že existuje něco jako předvychovatel vodících a asistenčních psů, vím již dlouhou dobu – svoji bakalářskou i magisterskou práci jsem psala na téma canisterapie. Přes rodičovství a také přes různá zaměstnání (často v pomáhajících či učitelských profesích) jsem se KONEČNĚ na své životní cestě dostala do bodu, kdy si mohu říci, že již nadešel ten správný čas plnit si své sny…. Přidanou hodnotou je pro mě skutečnost, že plněním svého snu mohu pomoci někomu dalšímu, někomu potřebnému…
Foto: Eliška Cafourková

Eliška Cafourková

Dobrovolnictví, a především výchova štěněte v Pestré, je můj dlouholetý sen. V minulosti jsem jako dobrovolník v Pestré chvíli pracovala, protože mám ráda psy a strašně mě baví, když vidím, jak pracují s nějakým posláním. Těším se na zkušenosti, které mi to přinese, ale zároveň na zábavu ve volném čase, který věnuji koníčkům.
Foto: Zuzana Lejsková

Zuzana Lejsková

Již v dětství jsme byli vedeni k tomu, abychom se aktivně angažovali ve společnosti a snažili se alespoň trochu vrátit to, co dostáváme. Ve volném čase se aktivně se podílíme na organizování sportovních závodů, pomáháme na akcích pro děti, dle možností se zapojujeme při nastalých katastrofách. Často se setkávám s příběhy, kdy přítomnost zvířete děti uklidňuje a pomáhá jim překonávat překážky. V současné době máme prostor a čas věnovat se výchově štěněte, a tak alespoň trochu přispět k tomu, aby se někomu žilo snadněji. Rádi bychom ještě párkrát pomohli při výchově asistenčních psů a pak si jednou adoptovali staršího pejska z útulku a dopřáli mu stáří plné lásky a péče.
Foto:  Yevheniia a Viacheslav Mishyna

Yevheniia a Viacheslav Mishyna

Vždy se nám líbili psi. Když jsme se přestěhovali do Česka, viděli jsme, jak lidi chodí s asistenčními psy a bylo to pro nás moc zajímavé. Dozvěděli jsme se o možnosti vychovat štěně a stali se vychovateli. Život s Mozim je zajímavější, rádi s ním trávíme čas a je to hezká zkušenost, před tím, než si pořídíme vlastního psa. Děláme něco užitečného.
Foto: Martin Pražský

Martin Pražský

Mít vlastního psa bez zkušeností s výchovou, ale zato s odpovědností za celý jeho život naší rodině přišlo jako příliš velký risk vůči tomu chlupáči. Když jsme se dozvěděli o Pestré, tak jsme to otočili a riskujeme "jen" velkou díru v naší rodině, až Rafi půjde, doufáme, že řádně vychovaná :-) podle pokynů trenérek, dál do služby. Jestli tuhle super psinu nahradí další vychovávané štěně, nebo náš vlastní pes, to se necháme překvapit. Ale skvělá zkušenost a dobrý pocit z pomoci druhým určitě zůstane.
Foto: Anna Součková

Anna Součková

Vzít si asistenční štěně do předvýchovy je můj dlouholetý sen, k němuž mě přivedl můj bývalý spolužák, který byl nevidomý. V tu chvíli jsem si uvědomila, že bych chtěla nějakým způsobem lidem s postižením pomoci. Jelikož ke psům mě to táhlo od mala, přišlo mi toto jako skvělý způsob, kterým mohu být nápomocná. Minulý rok se mi konečně tento můj sen začal pomalu plnit. Organizace Pestrá mě především zaujala poměrně velkou škálou plemen, které využívá, a následně bezkotcovým výcvikem. Možnost předvychovávat štěně vnímám jako možnost získat nové vědomosti a zkušenosti. Bude toho hodně nového a na to se těším, ráda se učím nové věci. Jako benefit vnímám, že budu mít na určitou dobu po boku parťáka a taky díky předvýchově poznám spoustu nových a zajímavých lidí. Mému svěřenci mohu nabídnout spoustu prostředí k socializaci (škola, internát, MHD, statek, horské středisko, …). Prostřednictvím tréninků a konzultací s trenérkami budu moci štěně vychovat co nejlépe a určitě se mi tato zkušenost bude hodit i v budoucnu až jednou budu mít své štěně.
Foto: Alena Ulrichová

Alena Ulrichová

Má cesta do Pestré byla delší. Na VŠ v Japonsku jsem absolvovala předmět Sport a lidé s postižením, který změnil můj pohled na život lidí s postižením – čemu čelí, jak jsou pro ně i pro mě jednoduché a automatické úkony složité z důvodů, které před ně nevědomky staví “normální” prostředí a nedostatek ohledu na tyto lidi při plánování veřejných prostor atd. Předmět byl odrazovým můstkem pro nápady na projekty, které by lidem se zdravotním postižením usnadnily život a podpořily jejich hlubší začlenění do společnosti. Nápady však skončily v šuplíku…Já se vrátila nohama na zem a přistoupila k tomu z jiného směru: Co lidem se zdravotními problémy či postižením usnadňuje život už teď – bez nutnosti překopávat ulice, domy, stanice metra? Asistenční psi! A jak do toho zapadám já? Psy miluju, daří se mi s nimi komunikovat lépe než s lidmi - jsem introvert a psům to neva  A přestože jsem psa nikdy nevlastnila, když jsem viděla v časopise inzerci na dobrovolnictví formou výchovy asistenčního psa, všechno bylo jasné…
Foto: Jakub Volák

Jakub Volák

Vždycky mě bavilo, když byl někdo jiný, odlišný. Možná i díky tomu, že se tak často cítím já sám. A proto mi přišli blízcí lidi s hendikepem, kteří svůj život žijí naplno, nejen přežívají. V průběhu posledních let jsem se stal dobrovolníkem v online poradně S barvou ven pro LGBT+ lidi, dlouhodobě se také věnuju spolupráci s neslyšícími. Výchova asistenčního psa mě už dlouhou dobu lákala, ale čekal jsem na moment, kdy se na to budu cítit. A ten přišel teď… Chci z mého psího svěřence vychovat někoho, kdo bude parťákem klientovi, který ho bude nejen potřebovat, ale zároveň i oceňovat. A co si budeme namlouvat… Než ho předám dál, náležitě si život s ním užiju. Nejen přežiju.
Foto: Anna Zikratskaya a David Polzer

Anna Zikratskaya a David Polzer

Naším velkým cílem je prožít smysluplný život, dávat více než brát a být součástí něčeho většího. Proto neustále hledáme možnosti, jak být nápomocní a užiteční. Oba máme zkušenosti s pomáháním druhým, ať už v nemocnici nebo charitativních skupinách, a tak jsme se rozhodli zkusit něco nového a to vzít si do výchovy pejska, který se později stane nejlepším přítelem a spolehlivým parťákem pro někoho, kdo ho bude doopravdy potřebovat. Spolupráci s Pestrou vnímáme jako způsob udělat svět lepším místem pro život.Naši dobrovolníci


Foto: Jana Křepelková

Jana Křepelková

V Pestré jsem si prošla rolí maminky klienta, vychovatelky a dobrovolnice. Pestrou tedy znám z více stran. Ráda jednám s lidmi a práce dobrovolníků je pro činnost, kterou dělá Pestrá, velice důležitá.
Foto: Bc. Andrea Pacalová

Bc. Andrea Pacalová

Foto: Eliška Formánková

Eliška Formánková

Od mala mám ráda zvířata a od mala jsem jimi byla obklopena. S manželem jsme si před pěti lety pořídili borderku, která s námi skrz naše zájmy a aktivity (ač není canisterapeutický pes) jezdí na dětské tábory, do domovů seniorů, zdravotnických ústavů a na různé společenské akce. Vidíme tak, jakou radost může pes způsobit a jak pomáhá i tam, kde to člověk nečeká. Když jsem pak před lety slyšela o Pestré, hned mě to zaujalo. Po čase jsme se přestěhovali do Prahy, a tak jsem požádala o připojení se k dobrovolnictví, protože v této službě spatřuji velký smysl. A kdo ví, v budoucnu si možná vezmeme pejska na výchovu:)
Foto: Markéta Vránková

Markéta Vránková

V dětství jsem měla svého prvního psa zlatého kokršpaněla Denyho. Po skončení VŠ jsem našla v lese vyhozené štěně labradora- fenku Bety, která byla mnoho let plnohodnotným členem naší rodiny a přivedla na svět 2 vrhy šteňat. Spolu s ní jsme měli ještě rotvajleří dámu Matyldu, obě s námi procestovali Evropu křížem krážem. Po přestěhování do Prahy už jsme o pořízení dalšího psa neuvažovali, psí společník nám ale velmi chyběl. Má dcera si velmi přála psího kamaráda, nicméně s naším pracovním režimem bylo velmi náročné starost o psa skloubit. Přišla s informací o organizacích, které vychovávají asistenční psy. Můj zaměstnavatel je partnerem Pestré a proto mi v práci vyšli vstříc, když jsem se rozhodla spojit s Pestrou. Pár týdnu na to už jsme si domu vezli fenku Trixie. V minulosti jsem se podílela na mnoha dobročinných a charitativních projektech a spolupráce s Pestrou pro mě byla jasnou volbou, jak mít psího kamaráda a zároveň nabídnout užitečnou pomoc. V Pestré potkáte spousty odborníků a lidí s otevřeným srdcem, nadšené pomáhat a podílet se tak na projektu, který mnohým lidem naplňuje jejich životy. Nejen klientům, ale i nám dobrovolníkům.
Foto: Pavlína Jeřábková

Pavlína Jeřábková

Chovu a výcviku zvířat se věnuji již řadu let. Spolupracovat s Pestrou jsem začala před několika lety díky mému chovu border kolií. Koncept této společnosti mě natolik nadchnul, že jsem se stala nejdřív dobrovolným pomocníkem a nyní i vychovatelem. Práce se psy a jejich blízkost mě naplňuje, a proto jsem se rozhodla pomáhat s výcvikem asistenčního psa.
Foto: Hanka Jarešová

Hanka Jarešová

O výchově psů jsem uvažovala už v roce 2014, kdy skoro ve čtrnácti letech odešel náš pes Netík. Poslední rok jeho života byl spojen s menšími i většími zdravotními komplikacemi. Přiznám se, že jsem to dost těžce nesla. Z plánů na dalšího vlastního pejska sešlo ze zdravotních důvodů v rodině. Ve chvíli, kdy se stav doma stabilizoval, se ke mně přes známou dostala nabídka na výchovu psů v Pestré. To mě okamžitě zaujalo. Ještě týž večer jsem prostudovala webové stránky Pestré, dlouho jsem se nerozmýšlela a rovnou jednala. Do dvou týdnů jsem absolvovala v Pestré pohovor a za měsíc jsem se šla jen podívat na trénink, který skončil dohodou o převzetí psa. Za další dva dny jel se mnou domů první pes. V současné době působím už jen jako dobrovolnice, ale není všem dnům konec.
Foto: Jiří Průša

Jiří Průša

Dobrovolníka v Pestré dělám od roku 2010. Pomáhám, s čím je třeba, a co neumím, to se díky skvělé partě lidí snadno naučím.