Kontakt

Pestrá, o. p. s.
Kučerova 809/11
Praha 9
198 00

info@pestra.cz
http://www.pestra.cz

Datová schránka: cfjfq72

IČ: 28525973, DIČ: CZ28525973

Společnost je zapsána u Městského soudu v Praze, oddíl O, vložka 639.
Kontaktujte nás
Číslo běžného účtu:
107-8973350257/0100

Číslo sbírkového účtu:
107-4650730257/0100

IBAN:
CZ1701000001078973350257
BIC/SWIFT:
KOMBCZPPXXX

Chcete-li přispět na vybraného psa ve výcviku, napište jeho jméno do zprávy pro příjemce. Děkujeme.
Přispějte
Provozní doba ambulantní sociální služby
Po: 13–15 hod.
Út: po telefonické domluvě
St, Čt: 10–16 hod.
Pá, So, Ne: po telefonické domluvě

Kancelář sociální služby
Kučerova 785/19
Praha 14 – Černý Most
198 00 Praha 9
(vchod z ulice Mansfeldova)
Jsme tu pro Vás

Naši zaměstnanci


Foto: Ing. Jana Sirotková, Ph.D.

Ing. Jana Sirotková, Ph.D.

výkonná ředitelka, statutární orgánjana.sirotkova@pestra.cz732 138 186
Pestrou znám již několik let. Dokonce jsem měla v minulosti možnost s ní spolupracovat. A když se naskytla příležitost proměnit spolupráci v práci, tak jsem neváhala a přijala každodenní pestrost za svou.
Foto: Mgr. Klára Pragerová

Mgr. Klára Pragerová

vedoucí sociální služby, zástupkyně výkonné ředitelkyklara@pestra.cz603 553 566
V Pestré mám možnost uplatnit moderní metody práce s klienty v rámci sociální služby. Motivuje mě vnímat pokroky, kterých naši klienti se svými asistenčními psy dosahují. Má pracovní náplň je rozhodně pestrá – náročná, ale stojí za to.
Foto: Michaela Perčinová

Michaela Perčinová

vedoucí výcviku psů, pracovnice v sociálních službáchmichaela@pestra.cz731 456 726, 605 291 946
Pracovat v Pestré pro mě znamená mít psy ve výcviku doma. Mám je doma stále, pracují přes celý den a učí se naprosto přirozeně. Všechny psy tím pádem znám velmi dobře a vím, jaké mají přednosti i vrtochy. Každý den se psy je jiný a jsem vždy ve střehu, co si na mě mladí pejskové ve výcviku vymyslí. I přes roztrhané boty a zničené žaluzie od začátečníků bych svou práci nikdy nevyměnila.
Foto: Miluška Křupalová

Miluška Křupalová

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchmiluska@pestra.cz603 832 938
„Když můžu, ráda pomůžu“, a propojí-li se precizní práce se psy s prací pro lidi, kterým pes přinese v neposlední řadě potěšení, především však neocenitelnou pomoc a oporu, co více si přát. Odjakživa mi byli bližší lidé něčím jiní, výjimeční, vždy pro mě byli osobnostmi i vzorem. U Pestré se ztotožňuji se systémem výchovy psů bez kotců, jakož i sociálním přístupem ke klientům.
Foto: Mgr. Hana Srbková

Mgr. Hana Srbková

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchhana@pestra.cz604 140 744
Ráda dělám věci, které mají smysl. A práce v Pestré to jednoznačně splňuje. Mohu zde uplatnit zkušenosti s výcvikem a zároveň sledovat, jak psi pomáhají svým páníčkům s postižením. Mám možnost spojit celoživotní lásku ke psům se smysluplnou prací. A to už stojí za to.
Foto: Barbora Kulhavá

Barbora Kulhavá

trenérka psů, pracovnice v sociálních službách barbora@pestra.cz723 130 808
Práci Pestré s obdivem sleduji už dlouhou dobu. Proto když se naskytla příležitost stát se jednou z týmu, neváhala jsem. Tím jsem získala práci která mě baví, dává mi smysl a naplňuje mě.
Foto: Jana Červinková

Jana Červinková

trenérka psůjanac@pestra.cz778 705 078
Psi můj život naplňují již od malička. Jakmile se objevila možnost věnovat se výcviku psů pro lidi, kterým budou s radostí pomáhat v jejich běžném životě, neváhala jsem. Práce se psy mi přináší potěšení, obzvláště když vidím, že má smysl a přináší výsledky. A to nejen u psů, ale následně i u lidí, kterým pomáhají a kterým jsou životní oporou.
Foto: Kristina Chourová, DiS.

Kristina Chourová, DiS.

sociální pracovnicekristina@pestra.cz739 022 979
Pestrá je moje srdcová záležitost. Práci Pestré a její klienty jsem poznala, když jsem se před několika lety stala dobrovolnicí, a následnou příležitost profesního uplatnění jsem si nemohla nechat ujít. Nyní mám možnost dělat práci s lidmi, která mě baví a naplňuje. Největší motivací je pro mě vidět dělat pokroky naše klienty se svými asistenčními psy a mít možnost se sama dál rozvíjet.
Foto: Anna Drahoňovská

Anna Drahoňovská

ergoterapeutka, pracovníce v sociálních službáchanna@pestra.cz603 838 607
Pestrá, různorodá, kreativní. To je synonymem ergoterapie. V rámci ergoterapie pomáhám lidem na jejich cestě k soběstačnosti v běžných denních činnostech, v práci i ve volném čase. Naplňuje mě, že se mohu podílet na zlepšování kvality života právě klientů Pestré a jejich psích parťáků. Díky nim a týmu Pestré mám šanci naučit se spoustě nových věcí. Mou velkou výzvou je chod nácvikové ergoterapeutické místnosti.
Foto: Jana Křepelková

Jana Křepelková

koordinátorka dobrovolníkůjanak@pestra.cz732 623 223
Koordinátorem dobrovolníků jsem se stala po dvou letech, co znám Pestrou, jako matka klienta a zároveň jako dobrovolník. Pestrou tedy znám z více stran. Ráda jednám s lidmi a práce dobrovolníků je pro činnost, kterou dělá Pestrá velice důležitá.
Foto: Jana Augustinová

Jana Augustinová

styk s veřejností / public relations jana@pestra.cz731 610 316
Starám se o to, aby o naší organizaci vědělo co nejvíce lidí a jsem moc ráda, že jsem součástí týmu, který pracuje profesionálně, ale taky srdcem. Společně děláme dobrou věc a to se vyplatí. :)
Foto: Květa Suchomelová

Květa Suchomelová

asistentka ředitelky, administrativakveta@pestra.cz605 240 593
Mojí láskou jsou psi. Sama mám jednoho zlatého retrívra, Kačenku, zachráněnou z ukrajinské množírny. Kačenku si beru do kanceláře, kde pracuji v administrativě. Vedu kancelář, vyřizuji veškeré papírování, jsem asistentkou ředitelky a starám se třeba i o to, aby měli všichni vyplněné výkazy práce.
Foto: Žaneta Schmuttermeierová

Žaneta Schmuttermeierová

asistentka výcviku, pracovnice v sociálních službách zaneta@pestra.cz 607 533 952
K Pestré jsem se dostala přes kamarádku a velmi mě zaujal cíl společnosti. Mám ráda pejsky a pracuji pro tuto společnost proto, že vidím, jak pomáhají s osamostatněním se či se zkvalitněním života klientů.
Foto: Michal Kabát

Michal Kabát

teamleader/prodejce Pestré cestovkymichalk@pestra.cz773 114 444
V Pestré pracuji již třetím rokem. Pozice prodejce zájezdů v Pestré cestovce je velmi zajímavá, jelikož sbírám cenné zkušenosti na poli cestovního ruchu a také v oblasti bezbariérového cestování. Podle mě není nic lepšího, než cestováním zároveň přispívat na dobrou věc. :)
Foto: Zuzana Pavlíčková

Zuzana Pavlíčková

prodejce Pestré cestovkyzuzana@pestra.cz
Do Pestré mě přivedla má láska k cestování a předchozí zkušenost s prodejem a službou zákazníkům. Mým úkolem je vyhledávat pro Vás zájezdy, abyste měli pestřejší život. Mám ráda zvířata a psy, a těší mě, že cestováním s námi přispíváte zároveň na výcvik asistenčních psů.
Foto: Mario Bortolotti

Mario Bortolotti

webmaster, ITmario@pestra.cz776 155 864
Práci v Pestré jsem si zvolil kvůli možnosti zúročit zkušenosti z předchozí praxe. Zaměstnání v této organizaci přede mě současně staví nové výzvy a nabízí příležitosti naučit se novým věcem.Naši vychovatelé


Foto: Irena Vocásková

Irena Vocásková

Od dětství miluji zvířata a hlavně psy, a proto bylo mým snem stát se cvičitelkou psů. Když se jednou kamarádka na vozíčku zmínila o organizaci, která hledá vychovatele asistenčních psů, rozhodla jsem se, že to také zkusím. Přišla jsem na informační schůzku, kde jsem se dozvěděla vše potřebné. Všechno klaplo a do výchovy jsem dostala štěně portugalského vodního psa Kissme, oficiálním jménem Kiss Me Softly Z Kasétek. Díky malému se mi obrátil celý svět naruby. Na trénincích Pestré s námi pracují super trenérky, sedli jsme si také s ostatními vychovateli štěňat. Každým dnem se učím víc a víc o tom, jak vést Kissího k tomu, aby se stal dokonalým asistenčním psem. Moc děkuji Pestré za splnění mého snu a doufám v dlouholetou spolupráci. Nejvíc mě těší, že pomáhám tam, kde je potřeba, prostřednictvím úžasných psích duší.
Foto: Mirka Milojković

Mirka Milojković

K Pestré mě přivedla spousta „náhod“ a popostrkování někoho odněkud shora. Tato forma pomoci dává mě a naštěstí i celé mé rodině pocit, že tohle je to, co má smysl. Každému člověku dává smysl něco jiného a my teď máme Tonyho. Největším bonusem je to, že mě to i velmi baví a zajímá (ale bez toho by to člověk ani dělat nemohl). A nakonec musím říci - velmi se mi líbí celý koncept Pestré ve smyslu, že se světy vychovatelů, trenérů i klientů prolínají a o „svém“ psu mohu mít i po předání do dalšího kola přehled a vědět jak se má.
Foto: Irena Pláteníková

Irena Pláteníková

Už dlouho jsem měla v hlavě myšlenku vzít si pejska do výchovy a teprve v loňském roce pro to nastala ta správná chvíle. Pestrou jsem si vybrala podle referencí a jela se podívat na trénink. Skvělá atmosféra a přátelskost vychovatelů i dobrovolníků mě přesvědčila. Nyní máme s přítelem doma v Ostravě fenečku portugalského vodního psa Lunu, kterou jsme dostali jako předvychovanou v jejích osmi měsících. Těšíme se na rok 2019 strávený v její společnosti.
Foto: Markéta Vránková

Markéta Vránková

V dětství jsem měla svého prvního psa zlatého kokršpaněla Denyho. Po skončení VŠ jsem našla v lese vyhozené štěně labradora- fenku Bety, která byla mnoho let plnohodnotným členem naší rodiny a přivedla na svět 2 vrhy šteňat. Spolu s ní jsme měli ještě rotvajleří dámu Matyldu, obě s námi procestovali Evropu křížem krážem. Po přestěhování do Prahy už jsme o pořízení dalšího psa neuvažovali, psí společník nám ale velmi chyběl. Má dcera si velmi přála psího kamaráda, nicméně s naším pracovním režimem bylo velmi náročné starost o psa skloubit. Přišla s informací o organizacích, které vychovávají asistenční psy. Můj zaměstnavatel je partnerem Pestré a proto mi v práci vyšli vstříc, když jsem se rozhodla spojit s Pestrou. Pár týdnu na to už jsme si domu vezli fenku Trixie. V minulosti jsem se podílela na mnoha dobročinných a charitativních projektech a spolupráce s Pestrou pro mě byla jasnou volbou, jak mít psího kamaráda a zároveň nabídnout užitečnou pomoc. V Pestré potkáte spousty odborníků a lidí s otevřeným srdcem, nadšené pomáhat a podílet se tak na projektu, který mnohým lidem naplňuje jejich životy. Nejen klientům, ale i nám dobrovolníkům.
Foto: Zuzana Podlahová a Jakub Podlaha

Zuzana Podlahová a Jakub Podlaha

Zvířata zbožňuji odmala, dětství jsem prožila se svéhlavou fenkou kokršpaněla, na kterou dodnes ráda vzpomínám. Po přestěhování do Prahy můj absťák po psech narůstal, ale netroufla jsem si pořídit si vlastního – život se psem mi ve velkoměstě přišel příliš obtížný. Navíc Kuba psa nikdy neměl a netušil, co všechno to obnáší. Když na mě na facebooku vyskočilo, že Pestrá hledá vychovatele, hned mě napadlo, že by to byl skvělý kompromis a ještě bychom pomohli někomu dalšímu. V listopadu jsme se šli podívat na první trénink a od té chvíle jsme docházeli pravidelně. Už na prvním tréninku mě uhranulo plemeno portugalský vodní pes. Nechápala jsem, jak se z takového blázna může stát asistenční pes, ale hrozně mě bavil… Rádi cestujeme, a tak jsme dali v únoru poslední větší dovolenou a v březnu si jeli pro portugalí holčičku Amy. Život ve velkoměstě zvládáme s přehledem a užíváme si, že ji můžeme brát všude s sebou, i když je to někdy náročné. Amy je neuvěřitelně chytrá a učenlivá. Jsme rádi, že můžeme dál rozvíjet její potenciál i díky odborným instrukcím od trenérky Pavlíny, které určitě uplatníme i při výchově našeho vlastního psa. A že jednou nějaký bude, je už teď jasné i Kubovi ????
Foto: Katka a Martin Vokřínkovi

Katka a Martin Vokřínkovi

Tématem sociální a enviromentální zodpovědnosti se zabýváme již několik let, střídavě pracujeme buď pro neziskové organizace, podporujeme různé lokální i globální iniciativy nebo se podílíme svými malými činy na minimalizaci negativního dopadu společnosti na svět. Práce pro Pestrou je pro nás ztělesněním jedné z nejsmysluplnějších aktivit, jelikož přináší kromě jasných výsledků a možnosti pro vlastní seberozvoj i štěstí ze společnosti tvora, který by se do našeho domova asi jinak nedostal. Říká se, že psi učí lidi pravé nepodmíněné lásce a Aldo to uvádí v realitu. Od prvního dne, co jsme si ho přivezli domů, nám ukazuje krásy svého světa. Díky tomu nás vede k větší trpělivosti, lepšímu zpřítomnění se a vědomé zodpovědnosti, stejně tak neúnavně jako my trénujeme jeho. Je nám hlubokou ctí podílet se na výchově téhle roztomilé bytosti. O to víc, když víme, že se jednou stane nejlepším parťákem ještě roztomilejšího dítěte.
Foto: Vanda Gabrielová

Vanda Gabrielová

V životě se nechávám vést principem "Ano, a...". Tento improvizační princip je základním kamenem spolupráce. Je o rozvíjení nápadu druhých a nebání se jít do něčeho nového a neznámého. A tak se stalo, že jsem zvedla telefon, přestože mnozí lidé mne z úmyslu odrazovali. S výchovou psa souvisí i to, že se s ním jednou rozloučíte. Jenže já věřím, že parťáctví je o učení se navzájem, inspiraci, a že si nepatříme. S Argusem si užíváme čas teď a tady a rosteme oba. "Když táhneš, táhne i ten druhý.","Potřebuješ-li zklidnit druhého, ověř si, zda jsi sám klidný", "Když říkáš ne, řekni, co chceš jinak.".. Nezáleží jestli ten druhý je čtyřnohý, nebo dvounohý. Využívám nové poznatky jak v životě, tak v profesi lektorky a facilitátorky ve Škole improvizace.
Foto: Šárka Benešová

Šárka Benešová

Doma jsme nikdy pejska neměli ani moje prosby a sliby, že se o pejska budu starat rodiče nepřesvědčily. Když jsem se rozhodovala, jakou vysokou školu si vybrat, narazila jsem na obor Kynologie na ČZU. Byla to možnost, jak studovat něco, co mě opravdu baví a zajímá. Bohužel jsem oproti ostatním studentům neměla žádné praktické zkušenosti, proto jsem se rozhodla pořídit si již při studiu psa. Na facebooku na mě vyskočila nabídka stát se vychovatelem asistenčních psů, což byla skvělá možnost vyzkoušet si, co opravdu znamená vychovávat psa, než si pořídím vlastního. Organizací s touto nabídkou jsem našla více, ale jediná Pestrá měla popsané, co vlastně taková výchova znamená, proto jsem je hned kontaktovala a za měsíc už jsem si jela vyzvednout chlupaté štěstíčko jménem Šipka.
Foto: Renata Nevyhoštěná

Renata Nevyhoštěná

Foto: Andrea Tarabová

Andrea Tarabová

Foto: Petra Skřivánková

Petra Skřivánková

Možnost být vychovatelem štěněte asistenčního psa pro mě znamená spojení příjemného s užitečným. Tedy příjemného - kontaktního, veselého štěněte, které se rádo učí a stejně rádo dělá společnost celé rodině, kolegům v práci i mojí feně. S užitečným - protože mi dává smysl nevychovávat si tohle úžasné stvoření jen pro sebe, ale těšit se na to, že jednou snad zlepší kvalitu života někomu, kdo to opravdu potřebuje. Jsem ráda, že jsem do toho šla!
Foto: Mgr. Tereza Výravská

Mgr. Tereza Výravská

Zvířata jsem vždy obdivovala a psi mě přitahovali zejména. Jsou pro mě inspirací, motivací a vůbec zdrojem speciální energie. Zároveň jsem vždy tíhla k práci s lidmi, a hlavně s dětmi. Pracuji ve školství, ale stále jsem toužila po nějaké smysluplné činnosti, která by byla spojená se psy. Konečně jsem se dostala k Pestré, kde jsem záhy dostala do výchovy pejska Coudyho. A každý den je opravdu pestrý. Připadám si jako hrdá máma, která se snaží připravit pejska pro život, aby mohl směle vyrazit do světa a přinášet nejen radost, ale i pomáhat. A to je velkou motivací pro každý den.
Foto: Martina Hanusová

Martina Hanusová

Foto: Pavlína a Dan Knotkovi

Pavlína a Dan Knotkovi

Vždycky jsme psy milovali a měli jsme jich několik. A nemohla být náhoda, že zrovna když jsme uvažovali, že si po letech pořídíme psího parťáka, uviděla jsem dokument o výchově asistenčních psů. O něčem takovém jsem neměla ani tušení a koncept v Pestré mě doslova nadchnul. Nejenom, že děláme něco, co má smysl, ale dost nás to baví. Do výchovy jsme dostali Boba, který je naprosto úžasný. Je to občas náročné, ale vše je odměněno super zážitky s Bobem. A když si občas nevíme rady, jsou nám k dispozici šikovné trenérky. Užíváme si, že v rámci výchovy můžeme psa brát všude s sebou, a tak nás vlastně vůbec neomezuje. I zaměstnavatel nám vyšel vstříc. Jsme rádi, že v Pestré můžeme být v kontaktu s Bobem, až půjde do výcviku a vědět, jak se mu daří a sledovat jeho další pokroky. Dobrovolnictví nás obohatilo nejen o zážitky při výchově asistenčního psa, ale poznali jsme navíc bezva lidi, kteří jsou stejně naladěni, a vždy se těšíme na pravidelná setkání.Naši dobrovolníci


Foto: Denisa Dužárová

Denisa Dužárová

Miluji zvířata a ráda pomáhám lidem. Canisterapii (všeobecně zooterapii) studuji i na vysoké škole. Jsem moc ráda, že mohu být v týmu Pestré, protože získávám zkušenosti a poznávám mnoho skvělých lidí.
Foto: Irena Wintrová

Irena Wintrová

Naše rodina je v podstatě „psí“. Pejska jsem chtěla už jako malé dítě, ale musela jsem si počkat, až do dospělosti. Mamince jsem první štěně pořídila před mnoha lety k Vánocům. Dnes maminka chová zlaté retrívry a pro mne samotnou byla celých 15, 5 roku věrnou psí kamarádkou fenka Daisy, která mne bohužel v březnu 2017 opustila. Nechtěla jsem hned řešit její náhradu, protože rozloučení po tolika letech bylo těžké. Je navíc dost náročné mít pejska ve městě a chodit na celý den do práce, kam si ho nemůžete vzít. Když se ale v České televizi, kde pracuji, objevila výzva k zapojení se do výchovy asistenčních psů, hrozně mne nadchla. Samozřejmě jsme ji dlouho probírali i doma, než jsme se přihlásili (je to veliká změna). Jakmile ale naše rozhodnutí padlo, šlo už všechno hodně rychle a labradorský malý kluk Chance se stal součástí mého života a novým čtyřnohým kolegou ostatních pracovníků v České televizi. Na výchovu se těším, na druhou stranu si uvědomuji, že to bude (vlastně už je) náročné a že to je veliká odpovědnost. Odměna za to ale stojí, ať už v té chlupaté podobě či v pocitu, že si uděláte radost a ještě můžete pomoci. Samozřejmě se trošku bojím, abychom všechny cviky/úkoly zvládli správně. Pestrá a její trenéři jsou mi ale k dispozici a budou společné tréninky. Na internetu funguje Pestrá psí školka a také doufám, že nás bude v ČT nakonec víc a budeme si vyměňovat zkušenosti i tam.
Foto: Bc. Andrea Pacalová

Bc. Andrea Pacalová

Foto: Marta Rozumová

Marta Rozumová

K Pestré jsem se dostala náhodou, přes facebookovou výzvu k výchově štěněte. Představa výchovy se mi moc zalíbila a po prostudování webových stránek a komunikaci s týmem jsem nabyla přesvědčení, že mě spolupráce bude bavit. Jsem ráda, že jsem se nemýlila. Pocházím z Moravy a mám pocit, že v Praze potkávám lidi uspěchané, zaměřené na sebe a bezohledné. Díky Pestré a Hermioně pomalu poznávám, že i tady lidi myslí na ostatní, jsou ochotní si pomáhat a něco obětovat. Mít psa byl také můj dlouholetý sen, který se konečně mohl splnit, včetně veškeré zábavy ale i starostí. Moc děkuji celému týmu Pestré za skvělý přístup, a že se můžu považovat za vaši součást.
Foto: Daniel Baxa a Alina Kozlová

Daniel Baxa a Alina Kozlová

K Pestré jsme se dostali prostřednictvím projektu na vysoké škole a vzhledem k faktu, že už od dětství jsme oba vždy toužili po tom mít pejska, PESTRÁ pro nás byla ideální volba, jak si něco takového vyzkoušet. Pestrá pro nás byla a je nejen výbornou příležitostí, jak si vyzkoušet starání se o pejska, ale také jak získat mnoho nových zkušeností a poznatků ohledně výchovy a samozřejmě je to skvělý způsob, jak dělat dobrou věc, která má smysl.
Foto: Tereza Vondrášková

Tereza Vondrášková

Pejsky miluji a přestože bohužel nemám možnost mít doma vlastního parťáka, snažím se alespoň pomáhat v takové skvělé společnosti jako je Pestrá. Při studiu medicíny někdy není lehké najít si čas, ale toto je jedna z věcí, které mají smysl a dělám je moc ráda, ať už jde o pohlídání a venčení pejsků na tréninku nebo nějakou drobnou pomoc. Je krásné, pozorovat všechny ty šikovné a zkušené lidi z Pestré, jak pracují se svými psy, a doufám, že jednoho dne budu například moci také být vychovatel.
Foto: Martina Brabcová

Martina Brabcová

Vždy jsem se chtěla věnovat zvířatům a velkou zálibu jsem našla ve focení. A právě focení zvířat je něco, co mě opravdu naplňuje a baví. Jsem moc ráda, že jsem dostala šanci fotit zrovna pro Pestrou.
Foto: Eliška Bugnerová

Eliška Bugnerová

Už od dětství o mě všichni říkají, že jsem "zvířecí máma". Miluji zvířata a věnuji jim většinu svého volného času. Vždy jsem chtěla mít svého pejska, ale bohužel se to doma nedalo, protože moje sestra se psů vždy bála. Vždy mi pes chyběl, starala jsem se všemožně o psi v mém okolí, ať už od kamarádů, tak i příbuzných, když odjeli na dovolenou. Na jedné akci jsem náhodou narazila na společnost, která vychovává asistenční psi a shání dobrovolníky na jejich výchovu od štěněte. Začala jsem se tedy o to více zajímat a našla Pestrou. Zde jsem poznala tým naprosto úžasných lidí, kteří se věnují výchově a výcviku asistenčních pejsků, ale hlavně také kamarádů a věděla jsem, že je to ono. Původně jsem se zajímala o výchovu, ale bohužel to zatím nevyšlo, kvůli současným povinnostem, stala jsem se tedy dobrovolníkem a doufám, že brzy budu i vychovatelem psího parťáka.
Foto: Tereza Birková

Tereza Birková

Zvířata a hlavně psi mi přirostli k srdci již dávno a tomu, co Pestrá dělá, věřím a vidím v tom smysl a budoucnost. Sama bohužel ale pejska na výchovu mít nemůžu a tak se aspoň zapojuji na pravidelných výcvicích, kde svěřence venčím, hlídám a snažím se být po ruce.
Foto: Eliška Formánková

Eliška Formánková

Od mala mám ráda zvířata a od mala jsem jimi byla obklopena. S manželem jsme si před pěti lety pořídili borderku, která s námi skrz naše zájmy a aktivity (ač není canisterapeutický pes) jezdí na dětské tábory, do domovů seniorů, zdravotnických ústavů a na různé společenské akce. Vidíme tak, jakou radost může pes způsobit a jak pomáhá i tam, kde to člověk nečeká. Když jsem pak před lety slyšela o Pestré, hned mě to zaujalo. Po čase jsme se přestěhovali do Prahy, a tak jsem požádala o připojení se k dobrovolnictví, protože v této službě spatřuji velký smysl. A kdo ví, v budoucnu si možná vezmeme pejska na výchovu:)
Foto: Václava Chmelová

Václava Chmelová

O Pestré jsem se dozvěděla přes známost. Přidala jsem se protože sama bych chtěla mít jednoho dne i vlastního pejska. Pestrá mi umožňuje nahlédnout do úžasného kolektivu lidí a jejich poslání. Ráda bych se přiučila novým dovednostem a zároveň mne zaujal směr, kterým se Pestrá rozvíjí a jak pomáhá ostatním lidem. Pokud by to bylo možné, pak bych jednoho dne chtěla vypomáhat stejně jako ostatní při výchově pejska a pomoci ostatním ve vyplnění jeho budoucího poslání.
Foto: Mgr.  Bc. Jitka Boudová

Mgr. Bc. Jitka Boudová

Před několika lety mi jeden pán od koní vyprávěl starý indiánský příběh: Kdysi dávno sedávali ve společném kruhu lidé i zvířata a mluvili společným jazykem. Člověk však byl příliš domýšlivý, povyšoval se nad zvířata a z kruhu odešel. Ztratil tak schopnost rozumět zvířatům a přírodě. Kůň, pes a kočka se i přesto rozhodli, že člověka přivedou zpátky. A tak se nechávám přivést… Bytí a vztah s dalšími, nejen lidskými bytostmi, považuji za velmi důležité a přirozené. To jsem si každý den potvrzovala při své práci učitelky českého jazyka na základní a střední škole. Do svých hodin jsem často brala svého pejska Britíka, který mě doprovázel i na školní akce a kurzy v přírodě. Chtěla bych své zkušenosti posunout zase o krok dál, a tak jsem si našla Pestrou, která mě ze všech organizací, jež cvičí asistenční psy, zaujala nejvíce.
Foto: Ivana Pojerová

Ivana Pojerová

Mám zdravotně postiženou dceru, která dostala od Pestré společnosti psa Robbieho, tím jsem se dostala k této práci. Práce v Pestré společnosti mě zaujala tím, jak se dají vycvičit psi k pomoci pro zdravotně postižené lidi. Proto ráda v Pestré pomáhám, s čím je potřeba. Těší mě, že další klienti Pestré mají možnost mít svého psího pomocníka, a vím, jak jim to ulehčí život. Rády se s dcerou účastníme různých akcí, které pořádá Pestrá. Jsem ráda, že se učím novým věcem, které mohou pomoci ostatním.
Foto: Jana Šimková

Jana Šimková

V Pestré pomáhám, s čím je třeba. Vybrala jsem si právě Pestrou, protože se mi líbí její přístup ke klientům, dobrovolníkům a vychovatelům. Je to taková velká rodina, kde je fajn trávit volný čas činností, která dává smysl :)
Foto: Ivan Fibír

Ivan Fibír

Posledních 25 let část denního života naše rodina věnovala psí společnosti. Vychovali jsme od narození až do důchodu několik psů a jak nám na svět posupně přišli 3 děti, psi nám odcházeli do důchodu. Poslední 3 roky jsme již bez psího kamaráda, a tak jsme se rozhodli to změnit. Díky tomu, že známe Pestrou řadu let, jsme si řekli, že to bude ta správná cesta a těšíme se na zážitky, které prožijeme společně při výchově asistenčního psa, který věříme, že budeme v budoucnu velkým pomocníkem u někoho, kdo bude jeho pozornost potřebovat. Třeba pak nebude jen jeden. :)
Foto: Hanka Jarešová

Hanka Jarešová

O výchově psů jsem uvažovala už v roce 2014, kdy skoro ve čtrnácti letech odešel náš pes Netík. Poslední rok jeho života byl spojen s menšími i většími zdravotními komplikacemi. Přiznám se, že jsem to dost těžce nesla. Z plánů na dalšího vlastního pejska sešlo ze zdravotních důvodů v rodině. Ve chvíli, kdy se stav doma stabilizoval, se ke mně přes známou dostala nabídka na výchovu psů v Pestré. To mě okamžitě zaujalo. Ještě týž večer jsem prostudovala webové stránky Pestré, dlouho jsem se nerozmýšlela a rovnou jednala. Do dvou týdnů jsem absolvovala v Pestré pohovor a za měsíc jsem se šla jen podívat na trénink, který skončil dohodou o převzetí psa. Za další dva dny jel se mnou domů první pes. V současné době působím už jen jako dobrovolnice, ale není všem dnům konec.
Foto: Martina Bilová

Martina Bilová

Pomáhám v Pestré na Pestrobazaru, na stánku a při výcviku pejsků hlídám. popř. venčím pejsky. Zvířata a zejména psi jsou moje srdeční záležitost! Bohužel už svou psí kamarádku nemám, a tak pomáhám tam, kde to má smysl. O Pestré jsem se dozvěděla úplně náhodou a hned ji kontaktovala. Přístup lidí zde je velmi přátelský a otevřený. I když mám náročnou práci a hodně dalších aktivit, ráda jsem v této společnosti.
Foto: Jiří Průša

Jiří Průša

Dobrovolníka v Pestré dělám od roku 2010. Pomáhám, s čím je třeba, a co neumím, to se díky skvělé partě lidí snadno naučím.
Foto: Zuzana Nováková

Zuzana Nováková

Dobrovolníkem v Pestré jsem od února 2017. Přivedla mě sem Maruška a Casey, se kterými se setkávám v práci. Výchova asistenčních pejsků mě nadchla a jsem ráda, že mohu být součástí takové organizace, jako je Pestrá. Pomáhám především při trénincích, zapisuji průběh tréninku, hlídám pejsky a vůbec jsem prostě všem k ruce :-) Láká mě i výchova. Ten pocit, že dělám něco užitečného, že připravuji budoucího asistenčního psa pro někoho, komu bude skvělým pomocníkem, je k nezaplacení.
Foto: Honza Kotek

Honza Kotek

Bylo mi sedm let, ale dodnes si živě pamatuju, jak nám rodiče dovezli prvního pejska. Bylo to něco malého, ukníkaného a byl zabalený do deky. Původně jsem si myslel, že je to morče. Od té doby si život bez psa nedovedu představit. Začal jsem se zajímat o výchovu a výcvik psů. Později jsem se zaměřil na sportovní kynologii. Když jsem se pak přestěhoval do Prahy a žil krátkou chvíli bez psa, hledal jsem způsob, jak se k tomuto hobby vrátit. Od doby co jsem se dozvěděl, že u Pestré mám možnost podílet se na výchově asistenčních psů, byla to pro mne jasná volba. A to jsem ještě netušil, že zde potkám patru milých lidí a skvělých trenérek, které jsou nám pořád k dispozici a poskytují nám vychovatelům neustálou podporu.
Foto: Zuzana Marková

Zuzana Marková

Po celý můj život stál po mém boku psí parťák. Když jsem odešla studovat do Prahy, poprvé v životě jsem byla bez pejska a uvědomila jsem si, jak zásadní roli pejsek v mém životě představuje. Když jsem se dozvěděla o možnosti výchovy budoucího asistenčního pejska, spojení péče o pejska s pomocí někomu dalšímu byla vlastně taková idylka. Trvalo ale, než jsem se k výchově odhodlala a našla tu správnou společnost. Až v Pestré jsem se setkala s bezkotcovým výcvikem, velmi podporujícími lidmi a celkově filosofií, která tak nějak odpovídala mým přesvědčením. A tak se najednou vedle mě ocitnul zlaťáček Dutchík. Je to práce na plný úvazek, ale s podporou trenérek a taky partnera Štěpána se s Dutchíkem postupně všemu učíme. Kromě práce je to ale především spousta legrace. Doufám, že pomůžeme Dutchíkovi, co nejlépe odstartovat jeho psí kariéru a těším se, až uvidím, jak naše práce někomu pomůže zlepšit život :-).
Foto: Přemysl Pavlík

Přemysl Pavlík

Psy jsem měl rád vždy, ale k jejich výcviku, a to dokonce pracovně, jsem se dostal na pár let až na anglickém venkově. Po návratu do ČR jsem řešil obligátní problém života v centru Prahy, který pro psy není ideální, a nemožnost si brát s sebou psa do zaměstnání. Spolupráce České televize, mého zaměstnavatele, a Pestré - psí asistence však tyto překážky odstranila. Asistenční pes ve výcviku obdržel výjimku přístupu do prostor ČT a těžký život zvířete v centru lidské metropole bude jen výhodou v jeho těžké službě u koncových klientů. Ostatně radost a zjednodušení života těchto klientů bude i pro mě sladkou tečkou celé výchovy.