Chance pro Eliáše

Českotelevizní štěně Chance mělo být původně parťákem pro vozíčkářku paní Marii. Jak tomu ale v Pestré bývá, poslední slovo při výběru mají naši čtyřnozí přátelé. Když se totiž Chance, na podzimním nácvikovém pobytu, setkal s malým Eliášem a jeho maminkou, věděli jsme, že má jasno a vybráno. A paní Marie z toho není vůbec smutná, protože ví, že Eliáš našel parťáka pro život a ona měla alespoň možnost potkat naší Izzy, českotelevizní kamarádku Chance, a byla z toho láska na první pohled.

Eliáš má nespecifikovaný autismus, který se projevuje hlavně v komunikaci, kdy komunikuje přes kartičky ve formě fotek. Když něco chce, buď si vezme kartičku a donese ji dospělému, nebo si odvede dospělého k tomu, co chce. Eliáš rozumí i mluvenému slovu a s ranou péčí využívají také videa.

Společně s maminkou se Eliáš účastnil našeho podzimního pobytu, kde proběhl kontakt s různými pejsky, abychom zjistili, který z nich by byl  pro něho nejvhodnější. Ukázalo se, že to byl Chance, který od začátku vyhledával kontakt s Eliášem a hezky reagoval i na maminku. Eliáš měl z kontaktu s Chancem pokaždé radost a bylo jasné, že Chance  pro něj bude veliká motivace k provádění aktivní i pasivní canisterapie.

Chance je pro Eliáše společník a kamarád a také přirozený zdroj podnětů. Během aktivní canisterapie rozvíjejí Eliášovu schopnost komunikace, motoriky a koordinace pohybu. Při společném polohování Eliáš relaxuje. Společně tráví volný čas na dlouhých procházkách, které dělají Eliášovi dobře.

 

Oficiální jménoChance Cheynn Belle Moravia
Pořadové číslo58
Věk6 let
PlemenoLabradorský retrívr
VychovatelIrena Wintrová
TrenérMiluška Křupalová + mentorka Míša Perčinová
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s PAS
Chancíka výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispěl jeden dárce.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další psi v důchodu