Jamie pro Dana

Daniel je osmnáctiletý chlapec s kombinovaným postižením. Jeho diagnóza je DMO, autismus a epilepsie. Dan žije s rodiči a sestrou a dny tráví doma s rodinou, protože v jejich regionu není sociální služba, kterou by mohl využívat.

Pro Dana je nepříjemný fyzický kontakt s lidmi, kteří jsou pro něj noví, nebo je dlouho neviděl. I přesto je Dan moc milý a veselý chlapec se zájmem o dění okolo sebe. S maminkou dochází jednou za týden do stacionáře, aby měl kontakt i s jinými lidmi, než s rodinou.

Nápad získat pro Dana asistenčního pejska dostala maminka, když za Danem začala přicházet paní s pudlíkem a provádět s ním canisterapii. Dan dělal každý týden pokroky a rodiče se rozhodli oslovit Pestrou, kterou jim doporučila právě paní canisterapeutka. Danovi chybí společnost a podněty k dalšímu rozvoji. S tím mu pomůže Jamie, který pro něj bude parťák, bude si s ním hrát a bude mu prohřívat spastickou ruku. Pomoc psího asistenta ocení i Danovi rodiče.

Epilepsie se Danovi projevuje nočními záchvaty. Jamie se tedy bude učit, aby rodiče přišel při záchvatu vzbudit.

Daneček, jak mu říká maminka, viděl Jamieho poprvé na nácviku aktivní canisterapie a hned si navzájem padli do oka. Nebylo třeba dále nad ničím přemýšlet, protože bylo jasné, že tihle dva se zkrátka hledali.

Jamie bude v některých situacích nahrazovat maminku. Například při hře s míčkem, se kterým si Dan dokáže házet klidně celý den. Vzhledem k jeho autismu má rád všechno, co se točí a dělá velký rámus.
Oficiální jménoJames Bond z Kasétek
Věk2 roky
Plemenoportugalský vodní pes
VychovatelHanka Jarešová
TrenérMichaela Perčinová
KlientDan
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: JamieFoto: Jamie s vychovatelkou HankouFoto: Jamie s Danem a maminkou
Mrkněte na můj profil
Jamieho výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 6 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak