Jamie pro Míšu

Jamie byl původně vycvičen jako asistenční pes pro Dana s autismem a tělesným postižením. Danovy individuální potřeby i rodinná situace se však změnily a Jamie tak přestal naplňovat účel, pro který byl vycvičen a předán. Našli jsme proto Jamiemu nového parťáka, kterému je opět užitečný.  

Míša je devítiletý chlapec s autismem, má středně těžké mentální postižení. Má také těžkou řečovou retardaci, hůře přijímá pravidla a špatně reaguje na změny. Míša chodí do speciální školy, kde komunikují za pomoci piktogramů, posunků a používají selektivní způsob komunikace. Je pohybově nadaný a velmi aktivní. Má zájem o kontakt s lidmi i zvířaty, má rád ruch, rád pozoruje, protože ale nerozumí, těžko se zapojuje do aktivit s ostatními dětmi.

Jelikož Míša dlouhodobě projevoval velký zájem o psy a přirozeně na ně reagoval, oslovila rodina naši organizaci s prosbou o výcvik asistenčního psa pro Míšu. Asistenční pes Jamie je pro Míšu velkým zdrojem podnětů a podporuje celkový rozvoj chlapce. Míša získává v Jamiem blízkého psího společníka a kamaráda, který uspokojuje jeho zájem o kontakt a doprovází ho nejen při pohybových aktivitách. Věříme, že při povelování psa bude postupně docházet k zlepšování Míšovy schopnosti komunikace a k rozvoji řeči. Asistenční pes Jamie je parťákem pro celou Míšovu rodinu, která žije aktivním a sportovním životem.

Oficiální jménoJames Bond z Kasétek
Pořadové číslo65
Věk5 let
PlemenoPortugalský vodní pes
VychovatelHana Jarešová
TrenérBarbora Kulhavá + mentorka Michaela Perčinová
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s PAS
Jamieho výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 6 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečkaNebo se zapojte jinak

Další asistující psi