Jamie pro Dana

Daniel je osmnáctiletý chlapec s kombinovaným postižením. Jeho diagnóza je DMO, autismus a epilepsie. Dan žije s rodiči a sestrou a dny tráví doma, protože v jejich regionu není sociální služba, kterou by mohl využívat.

Pro Dana je nepříjemný fyzický kontakt s lidmi, kteří jsou pro něj noví, nebo je dlouho neviděl. I přesto je Dan moc milý a veselý chlapec se zájmem o dění okolo sebe. S maminkou dochází jednou za týden do stacionáře, aby měl kontakt i s jinými lidmi, než s rodinou.

Nápad získat pro Dana asistenčního pejska dostala maminka, když za Danem začala přicházet paní s pudlíkem a provádět s ním canisterapii. Dan dělal každý týden pokroky a rodiče se rozhodli oslovit Pestrou, kterou jim doporučila právě paní canisterapeutka. Danovi chybí společnost a podněty k dalšímu rozvoji. S tím mu nyní pomáhá Jamie, který si s ním hraje a prohřívá mu spastickou ruku.

Pomoc psího asistenta oceňují i Danovi rodiče. Epilepsie se Danovi projevuje nočními záchvaty. Jamie chodí rodiče při záchvatu vzbudit.

Daneček, jak mu říká maminka, viděl Jamieho poprvé na nácviku aktivní canisterapie a hned si navzájem padli do oka. Nebylo třeba dále nad ničím přemýšlet, protože bylo jasné, že tihle dva se zkrátka hledali.

Jamie také v některých situacích nahrazuje maminku. Například při hře s míčkem, se kterým si Dan dokáže házet klidně celý den. Vzhledem k jeho autismu má rád všechno, co se točí a dělá velký rámus.

Oficiální jménoJames Bond z Kasétek
Pořadové číslo47
Věk2 roky
Plemenoportugalský vodní pes
VychovatelHanka Jarešová
TrenérMichaela Perčinová
KlientDan
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Jamie s rodinouFoto: Jamie s vychovatelkou HankouFoto: Jamie
Mrkněte na můj profil
Jamieho výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 6 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak

Další asistující psi