Coudy pro Vojtu

Vojta je mladý muž po úrazu mozku, který se mu stal v únoru 2017 a následkem něhož ochrnul na levou stranu těla. Vojta je v současné době v rekonvalescenci a pohybuje se s pomocí vozíku. Má nyní přerušené magisterské studium na Filozofické fakultě UK, kde už získal titul bakaláře v oboru hospodářské a sociální dějiny. Zajímá se o historii a politické dění, pravidelně sleduje zprávy na ČT 24, což je jediná věc, u které udrží pozornost po celou dobu.

Dále rád poslouchá audioknihy, jezdí na výlety a zažívá kulinářské zážitky, kdy mu tatínek vaří italskou kuchyni, připravuje různé pasty, ryby a saláty a babička peče sladké. S maminkou se také snaží o vlastní výrobu koláčů. Vojta k tomu říká: „Nouze naučila Dalibora housti“.

Nyní Vojta chodí do stacionáře, kde má fyzioterapii, ergoterapii a sezení s psychologem. Každý den se potýká s velkou únavou, depresivními stavy a snadno ho nyní něco rozhodí, například když neví, co se bude dít. Vojta se nyní hodně věnuje cvičení, kdy každý den cvičí ve stacionáři i doma s mamkou. Cvičení už přineslo úspěchy, a to takové, že už se Vojta zvládne sám postavit. Pro Vojtu je velkou motivací snaha zlepšit svůj stav. Právě v tom mu bude hodně pomáhat Coudy, ke kterému se dostal přes naši vychovatelku Terku. Coudyho měla Terka ve výchově a protože se s Vojtou znala, jako jeho sousedka, napadlo ji, že Coudy by mohl být ten správný parťák právě pro něj.

Coudy bude Vojtův společník a kamarád, který mu bude pomáhat dostat se zpátky na nohy, bude jeho psychická podpora a budou spolu provádět pasivní canisterapii na uvolňování křečových stavů levé strany těla.

V současné době je pro Vojtu největší parťák jeho mladší bratr Tonda a Coudy by mu v tom měl pomoci.
Věk1 rok
Plemenokříženec
TrenérTereza Dědková
KlientVojta
KariéraAsistenční pes pro lidi s tělesným postižením
Foto: CoudyFoto: Coudy s vychovatelkou TerezouFoto: Na výletě
+1
Foto: Vojta a Coudy
Mrkněte na můj profil
výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispělo 13 dárců
Potřebujeme ještě 225 089 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak