Coudy pro Vojtu

Vojta je mladý muž po úrazu mozku, který se mu stal v únoru 2017 a následkem něhož ochrnul na levou stranu těla. Vojta je v současné době v rekonvalescenci a pohybuje se s pomocí vozíku. Má nyní přerušené magisterské studium na Filozofické fakultě UK, kde už získal titul bakaláře v oboru hospodářské a sociální dějiny. Zajímá se o historii a politické dění, pravidelně sleduje zprávy na ČT 24, což je jediná věc, u které udrží pozornost po celou dobu.

Dále rád poslouchá audioknihy, jezdí na výlety a zažívá kulinářské zážitky, kdy mu tatínek vaří italskou kuchyni, připravuje různé pasty, ryby a saláty a babička peče sladké. S maminkou se také snaží o vlastní výrobu koláčů. Vojta k tomu říká: „Nouze naučila Dalibora housti“.

Nyní Vojta chodí do stacionáře, kde má například fyzioterapii a ergoterapii. Každý den se potýká s velkou únavou a snadno ho nyní něco rozhodí, například když neví, co se bude dít. Vojta se nyní hodně věnuje cvičení, kdy každý den cvičí ve stacionáři i doma s mamkou. Cvičení už přineslo úspěchy, a to takové, že už se Vojta zvládne sám postavit. Pro Vojtu je velkou motivací snaha zlepšit svůj stav.

Právě v tom mu  hodně pomáhá Coudy, ke kterému se dostal přes naši vychovatelku Terku. Coudyho měla Terka ve výchově a protože se s Vojtou zná jako jeho sousedka, napadlo ji, že Coudy by mohl být ten správný parťák právě pro něj.

Coudy je Vojtův společník a kamarád, který mu pomáhá dostat se zpátky na nohy, je mu psychickou podporou a provádějí spolu pasivní canisterapii na uvolňování křečových stavů levé strany těla.

Pořadové číslo45
Věk7 let
Plemenokříženec
VychovatelTereza Výravská
TrenérPavlína Kotačková
KlientVojta
KariéraAsistenční pes pro lidi s tělesným postižením
Foto: Coudy s rodinouFoto: Coudy s vychovatelkou TerezouFoto: Na výletě
+2
Foto: Vojta a CoudyFoto: Coudy
Mrkněte na můj profil
Coudyho výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 17 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak

Další psi v důchodu