Grayson pro Marka

Marek je dospívající mladý muž, který se potýká s vrozenou vývojovou vadou mozku. Kvůli těžké skolióze Marek hodně leží, sedět vydrží s oporou maximálně hodinu. Komunikuje gesty, protože řeč mu dělá obtíže. Marek se hodně zajímá o okolí a sleduje vše, co se kolem něj děje. Společně s maminkou docházejí do stacionáře na Proseku, kde má Marek rehabilitaci, logopedii, psychologa a na pár hodin tam chodí také do školy.

Celá rodina společně vyráží na krátké výlety a za babičkou, která bydlí blízko. Marek má rád sladké, hlavně dorty. Rád se také kouká na pohádky a jeho nejoblíbenější jsou Příšerky s. r. o. Markova oblíbená činnost je plavání v bazénu, kde si krásně uvolní celé tělo.

Grayson je Markovi psychickou oporou a parťákem do nepohody. Společně polohují, aby Marek uvolňoval své spasmy. Gray je taky velkým pomocníkem pro maminku. Podáváním různých předmětů jí pomáhá v péči o Marka. Pro maminku je Grayson také psychickou podporou, kdy si na společných procházkách vyčistí hlavu a nabere nové síly.

 

Oficiální jménoGrayson Ballarat
Pořadové číslo46
Věk5 let
Plemenoborder kolie
VychovatelJana Křepelková
TrenérMiluška Křupalová
KlientMarek
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Grayson s Markem a maminkouFoto: GraysonFoto: Gray se sestřičkou Marka
+2
Foto: Malý Gray s vychovatelkou JanouFoto: Gray s panem doktorem na zdravotních testech
Mrkněte na můj profil
Graysona výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 8 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečkaNebo se zapojte jinak

Další asistující psi