Hermiona pro Adélku

Adélka je malá holčička s dětským autismem, která žije se svojí maminkou Ivetou a starším bráškou Davidem na jižní Moravě.

Adélka má strach vycházet z domova, protože se venku neorientuje a nechce být v kontaktu s cizími lidmi. Vybírá si, s kým komunikovat a mezi dětmi se moc nezapojuje. Adélce pomáhá jasně stanovený režim a komunikuje skrze fotky konkrétních míst. Má křečka, o kterého se stará, ráda tráví čas na tabletu, poznáváním barviček, skládáním skládaček a hraním svých oblíbených her. Volný čas tráví na hřišti a na procházkách.

Maminka oslovila naši sociální pracovnici se zájmem o získání asistenčního pejska pro Adélku, protože Adélka vždy dobře reagovala na pejsky, které měla ve svém okolí. S rodinou jsme se domluvili na osobní schůzce a zkušebním nácviku canisterapie, kde se ukázalo, že Adélka lépe reaguje na větší psy a že dobře spolupracuje, když je do aktivit zapojen i její starší bráška David. David má poruchu soustředění a poruchu učení.

Hermiona, kterou jsme pro Adélku vybrali, je pro Adélku parťačka a kamarádka, díky které se bude snižovat její fixace na maminku.

Přímé cvičení je směřováno na brášku Davida, aby mohla Adélka okoukávat kontakt a práci se psem a postupně se zapojila do přímé práce se psem i ona, podle toho, jak o to projeví zájem.

Díky Hermioně nyní Adélka lépe zvládá pohyb venku a také rozvíjí své dovednosti, protože je pro ni kontakt se psem motivace zapojit se do řízené činnosti. HermionaAdélku také motivuje k rozvoji řeči, aby zkoušela opakovat základní slovíčka a povely.

Oficiální jménoHermiona Ballarat
Pořadové číslo62
Věk3 roky
Plemenoborderkolie
VychovatelMarta Jelínková
TrenérMíša Perčinová
KlientAdélka
KariéraAsistenční canisterapeutický pes pro dítě s PAS
Výchova 9 štěňat v Pestré psí školce stojí ročně 250 000 Kč.
Zatím přispělo 19 dárců.
Potřebujeme ještě 212 348 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečkaNebo se zapojte jinak