Hermiona pro Adélku

Přijaté dary jsou připisovány do psí kostičky po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Adélka je malá holčička s dětským autismem, která žije se svojí maminkou Ivetou a starším bráškou Davidem na jižní Moravě.

Adélka má strach vycházet z domova, protože se venku neorientuje a nechce být v kontaktu s cizími lidmi. Vybírá si, s kým komunikovat a mezi dětmi se moc nezapojuje. Adélce pomáhá jasně stanovený režim a komunikuje skrze fotky konkrétních míst. Má křečka, o kterého se stará, ráda tráví čas na tabletu, poznáváním barviček, skládáním skládaček a hraním svých oblíbených her. Volný čas tráví na hřišti a na procházkách.

Maminka oslovila naši sociální pracovnici se zájmem o získání asistenčního pejska pro Adélku, protože Adélka vždy dobře reagovala na pejsky, které měla ve svém okolí. S rodinou jsme se domluvili na osobní schůzce a zkušebním nácviku canisterapie, kde se ukázalo, že Adélka lépe reaguje na větší psy a že dobře spolupracuje, když je do aktivit zapojen i její starší bráška David. David má poruchu soustředění a poruchu učení.

Hermiona, kterou jsme pro Adélku vybrali, bude pro Adélku parťačka a kamarádka, díky které se bude snižovat její fixace na maminku.

Přímé cvičení bude směrované na brášku Davida, aby mohla Adélka okoukávat kontakt a práci se psem a postupně bude zapojovaná do přímé práce se psem i ona, podle toho, jak o to bude projevovat zájem.

Díky Hermioně bude Adélka lépe zvládat pohyb venku a také bude rozvíjet své dovednosti, protože je pro ni kontakt se psem motivace zapojit se do řízené činnosti. Hermiona bude Adélku také motivovat k rozvoji řeči, aby zkoušela opakovat základní slovíčka a povely.

Oficiální jménoHermiona Ballarat
Věk2 roky
Plemenoborderkolie
VychovatelMarta Jelínková
TrenérMíša Perčinová
KlientAdélka
Hermiony výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 17 dárců.
Potřebujeme ještě 213 228 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak