Lili pro Andělku

Přijaté dary jsou připisovány do psí kostičky po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Andělka je sedmiletá holčička plná radosti a energie. Podle slov její maminky je velmi aktivní a má chuť zkoušet spoustu věcí, i když jí zdravotní stav ne vždy dovolí realizovat všechny její nápady. Její nálada se mění podle ročního období – v létě je optimistická a v zimě bývá o něco smutnější. Andělka ráda řídí ostatní a hraje si s kamarády. Miluje, když ji někdo sleduje a ocení její úspěchy.

 Andělka prošla těžkou poporodní asfyxií a musela být oživována hned po porodu. Dlouhou dobu byla na plicní ventilaci a měla problémy s polykáním, což přetrvává dodnes. Tyto komplikace vedly k opoždění psychomotorického vývoje. Andělka má poškozené některé hlavové nervy, které inervují oblast hlavy a krku, proto má polykací obtíže a celkově problémy s kousáním, řečí, ovládáním mimických svalů v obličeji.Používá zatím náhradní komunikaci prostřednictvím znakového jazyka. Stres zhoršuje její dýchací potíže a polykací obtíže.

 Asistenční pes Lili bude pro Andělku nejen parťačkou, ale i důležitou oporou. Poskytne jí pocit bezpečí a jistoty v různých situacích – doma, v novém prostředí a při terapiích. Lili bude motivovat Andělku k rozvoji verbální komunikace a slovní zásoby, naučí ji komunikovat pomocí posunků a gest. Pomůže jí i při domácím vzdělávání. Společně budou provádět canisterapeutické aktivity, jako je polohování, česání a hlazení. Lili bude Andělku podporovat při speciálních cvičeních, jako je podávání předmětů, vyhledávání doma i venku a chůze na napínacím vodítku či u vozíku. Díky Lili bude mít Andělka novou motivaci a podporu, která jí pomůže překonávat každodenní výzvy a rozvíjet své schopnosti.
Oficiální jménoSwahili z Kasétek
Chovatelská stanicez Kasétek
Věk2 roky
PlemenoPortugalský vodní pes
VychovatelAlena Prášková
Foto: Lili pro AndělkuFoto: Lili pro Andělku

výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím nikdo nepřispěl, buďte první.
Potřebujeme ještě 250 000 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak