Casey pro Kristýnu

Kristýna neboli Kýťa je citlivá, empatická a chytrá mladá slečna s velkým zájmem o kynologii. S bráchou Karlem občas společně trénují jeho staforda. Kromě kynologie ji baví poslech hudby, filmů a audioknih. Kýťa se seznámila s naší klientkou Martou, která má trpasličího pudla Floriána. V tu chvíli jí došlo, že asistenční pes nemusí být jenom velké plemeno jako je labrador, ale i malý pes, který je pro Kristýnky postižení nejvhodnější.  Na základě toho se více začala zajímat o výcvik asistenčních psů. Po poslechnutí dokumentu Můj psí pomocník se rozhodla o psa požádat.

Kristýnka má od narození kombinované postižení. Vzhledem k diagnóze DMO se pohybuje na mechanickém vozíku a zároveň je úplně nevidomá.

Na přání Kýti jsme jí vybrali trpasličího pudla Caseyho, který dostal jméno podle televizního dokumentu o asistenčních psech. Zde totiž Kristýnka slyšela, jak dobrovolnice oslovuje psa Casey a bylo hned jasné, že se tak bude jmenovat její psí parťák.

Casey bude Kýti společník, díky kterému nebude už nikdy sama. Bude jí pomáhat zklidnit emoce a bude s ním moc dělat to, co ji baví a naplňuje. Kýťa bude samostatnější a sebevědomější slečna, která bude s Caseym společně trénovat cviky a povely. Dále spolu budou prohřívat Kýtiny spastické končetiny. Kromě toho bude Casey přivolávat Kristýnce pomoc v případě potřeby.

Oficiální jménoWaldemar
Chovatelská stanicez Hradu Grabštejna
Věk1 rok
Plemenotrpasličí pudl
VychovatelMaruška Dvořáková
TrenérMíša Perčinová
KlientKristýna
VzděláníAsistenční canisterapeutický pes pro děti s tělesným a kombinovaným postižením
Kariérapodávání předmětů do klína, pošťák, pasivní canisterapie – prohřívání levé ruky, případně nohou nebo břicha, pomoc psa k překonání nepříjemných situací – Casey bude Kýtě poskytovat podporu tak, že bude sedět u ní na klíně, díky tomu Kýťa snáz překoná pro ni nepříjemné situace
Foto: Casey pro KristýnuFoto: Casey pro KristýnuFoto: Casey pro Kristýnu
Mrkněte na můj profil
Caseyho výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispěli 3 dárci.
Potřebujeme ještě 228 200 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak