Dusty pro Nikču

Nikolka je velmi veselá, usměvavá a společenská slečna, která ráda kreslí nebo staví z lega. Navštěvuje běžnou základní školu v Jindřichově Hradci a má sestřičku Adélku. Nikolce osud nadělil hned několik diagnóz, které jí ztěžují život: dětská mozková obrna – spastická triparéza, astigmatismus, strabismus, skolióza páteře a také luxace obou kyčelních kloubů.

Maminka Jana a táta Martin bojují za její kvalitnější život každodenním cvičením, pravidelnými rehabilitacemi, za kterými dojíždějí do Českých Budějovic, a samozřejmě svou obrovskou láskou, silou, životním optimismem a vírou.

Cílem péče o Nikolku je zajistit alespoň částečně její soběstačnost. K tomu pomáhá i královský Pudl Dusty, kterého jsme pro Nikču vycvičili.

Nikolka se s Dustym skamarádila už během výchovy a moc jí mrzelo, že ho musela odevzdat do výcviku. Teď už jsou ale zase spolu a Dusty pomáhá Nikče nejen s otevíráním a zavíráním dveří, podáváním spadlých věcí ze země nebo od ostatních členů rodiny do klína, ale také s prohříváním ztuhlého svalstva nebo překonáváním bariér ke zdravým vrstevníkům. V neposlední řadě i pomuchlování od svého psího kamaráda je velká radost.

Oficiální jménoAdam Z Kačenkova
Pořadové číslo39
Věk2 roky
PlemenoKrálovský pudl
Vychovatelklientská rodina
TrenérTereza Dědková
KlientNikolka z Jindřichohradecka
Vzděláníasistenční canisterapeutický pes pro děti s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Nikča, Dusty a maminkaFoto: Dusty pro Nikču
Mrkněte na můj profil
Dustyho výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispěli 4 dárci.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak

Další asistující psi