Dusty pro Nikču

Nikolka je velmi veselá, usměvavá a společenská slečna, která ráda kreslí nebo staví z lega. Je jí devět let, navštěvuje běžnou základní školu v Jindřichově Hradci a má sestřičku Adélku. Nikolce osud nadělil hned několik diagnóz, které jí ztěžují život: dětská mozková obrna – spastická triparéza, astigmatismus, strabismus, skolióza páteře a také luxace obou kyčelních kloubů.

Maminka Jana a táta Martin bojují za její kvalitnější život každodenním cvičením, pravidelnými rehabilitacemi, za kterými dojíždějí do Českých Budějovic, a samozřejmě svou obrovskou láskou, silou, životním optimismem a vírou.

Cílem péče o Nikolku je zajistit alespoň částečně její soběstačnost. K tomu by měl pomoci i královský Pudl Dusty, kterého pro Nikču cvičíme.

Nikolka se s Dustym skamarádila už během výchovy a moc jí mrzelo, že ho musela odevzdat do výcviku. Nikča se těší na to, jak jí bude Dusty pomáhat nejen s otevíráním a zavíráním dveří, podáváním spadlých věcí ze země nebo od ostatních členů rodiny do klína, ale také s prohříváním ztuhlého svalstva nebo překonáváním bariér ke zdravým vrstevníkům. V neposlední řadě se těší na pomuchlování od svého psího kamaráda.

Oficiální jménoAdam Z Kačenkova
Věk1 rok
PlemenoKrálovský pudl
Vychovatelklientská rodina
TrenérTereza Dědková
KlientNikolka z Jindřichohradecka
Vzděláníasistenční canisterapeutický pes pro děti s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Dusty pro NikčuFoto: Dusty pro Nikču
Mrkněte na můj profil
Dustyho výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispěli 3 dárci.
Potřebujeme ještě 27 500 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak