Aisha pro Adama

Adámek má diagnostikovaný autismus s disfázií řeči a silnou hyperaktivitou. K tomu má mozečkový syndrom - špatně drží rovnováhu a má slabý střed těla.

Je velmi kontaktní, ale až s pořízením vysněného psa pro jeho sestřičku se ukázalo, že Adámek je i komunikativní - první, koho začal oslovovat, byla Aisha. Posléze začal oslovovat i sestru a rodiče a mluvit na ně.

Brzy se ukázalo, že je Aisha rozený canisterapeut, a tak rodina kontaktovala Pestrou, která jim umožnila výchovu vlastního psa.

Aisha pomáhá Adámkovi s chůzí do schodů, kde se jí Adam přidržuje. Zvyšuje také bezpečí při přecházení silnice. Zklidňuje Adámka při výletech a doprovodech po lékařích - s ní umí lépe čekat! Adámkovi se díky Aishe zlepšuje i forma komunikace. Zabaví ho také přinášením míčků, jelikož se sám zabavit úplně neumí.

Na výcvik fenky Aishy získala Pestrá - psí asistence mimořádnou státní dotaci ve výši 220 000 Kč. Celková výše nákladů na výcvik asitenčního psa v roce 2017 je 250 000 Kč. Zbývajících 30 000 Kč věnovali individuální a firemní dárci. Děkujeme za každý příspěvek, který umožnil Adámkovi Aishu získat.

Oficiální jménoAisha
Pořadové číslo38
Věk2 roky
PlemenoRhodéský ridgeback
VychovatelJana Křepelková
TrenérMichaela Perčinová
KlientAdámek z Prahy
Kariéraasistenční canisterapeutický pes pro dítě s tělesným a kombinovaným postižením
Foto: Adámek a AishaFoto: Aisha s AdámkemFoto: Aisha
Mrkněte na můj profil
Aishin výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispělo 7 dárců
Potřebujeme ještě 5 700 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak

Další asistující psi