Foto: Rekondice v Líchovech 2017

Rekondice s klienty 2017

Trénovali jsme s klienty a jejich asistenčními psy v Líchovech.

V srpnu 2017 jsme se vrátili z nácvikového pobytu v rekreačním středisku Líchovech. Trénovali jsme zde s našimi klienty a jejich rodinami a s vychovateli asistenčních štěňat. Včetně více než dvaceti psů nás byla pořádná smečka.

Krásný a užitečný týden pro lidi s postižením by nebylo možné uskutečnit bez finanční podpory Nadace J&T a Nadace ČEZ.

Ceny do kynologických závodů poskytly firmy Sabe, spol. s r. o., Henry Schein, s. r. o. – Farmina, Perrito Snacks, s. r. o., Weber Mlýn – Acana, Zero DC a Makro ČM. Děkujeme všem partnerům.

Každý rok se vydáváme s klienty, lidmi s postižením a také s vychovateli štěňat na týden do přírody, abychom se zde ponořili do společné práce. S podporou trenérek a sociálních pracovnic se zde dvojice člověk-pes věnují canisterapii, pilují konkrétní povely, které potřebují zlepšit, nebo se učí úplně nové dovednosti.

PODÍVEJTE SE NA FOTKY Z POBYTU NA FACEBOOKU.

Motivace k trénování účastníkům pobytu rozhodně nechybí. Soutěží se na oblíbené Psí olympiádě a na kynologických závodech. Ještě nebylo za ty roky udílení cen, při kterých by neukápla nějaká ta slza štěstí. A to nejen vítězům, ale pravidelně i našim trenérkám.

Důležitou a nezbytnou součástí pobytu je sociální práce. Za ten týden máme čas na hlubší porozumění našim klientům. V Pestré pracujeme s osobností klienta, zajímá nás, čemu se chce v životě věnovat a co je pro něj důležité. Na obrázku níže vidíte, jak sestavuji osobní profil s Katkou. Kvůli jejímu zrakovému postižení profil vytváříme pomocí hmatových obrázků.

Celý společný týden je náročný na organizaci, pro všechny zaměstnance a pro zúčastněné jakbysmet. Vidět ale pokroky účastníků, ať už jsou to naši klienti, nebo vychovatelé štěňat, je tak krásné, že to v každém případě stojí za to.

Sociální pracovnice Kristina a klientka Katka

PS: Asi jste poznali, že "Kachna" je Katčina přezdívka :)


Další články


Když se řekne... Giving Tuesday

21. 11. 2018

Svátek Giving Tuesday vznikl v roce 2012 v USA jako protipól nákupního šílenství na Black Friday. Myšlenka Henryho Timmse, šéfa proslulého kulturního a komunitního...

Pokračovat

Hledáme manažera Pestré cestovky

8. 11. 2018

Do Pestré cestovky přijmeme manažera se zdravotním postižením. Budete mít na starosti chod sociálního podniku, řízení prodeje zájezdů, marketing, administrativu a vedení týmu prodejců. Jedná se o unikátní projekt neziskové organizace, kterým je spolufinancován výcvik asistenčních psů.

Pokračovat

Nácvikový týden

5. 11. 2018

Ještě jsme ani nestihli vstřebat všechny zážitky z letního pobytu s klienty, vychovateli a všemi psími pomocníky a už jsme chystali pobyt podzimní. Podzimní pobyt se jako každý rok připravoval pro děti a klienty, kteří využívají asistenčního psa zároveň jako canisterapeuta.

Pokračovat

Workshopy pro firmy

12. 10. 2018

A co Vaše firma? Dokážete Vy spolehlivě obstát v novém světě a obsloužit seniora, neslyšící či vozíčkářku tak, aby se se cítili dobře a rádi se k Vám vrátili? A víte, jak to vůbec poznáte? Zkuste na svou firmu pohlédnout perspektivou nového světa a vaše podnikání bude vzkvétat.

Pokračovat

Plníme sny

3. 10. 2018

Vždycky mi přišlo zajímavé, co asistenční psi umí. Sám jsem měl takového voříška a ten toho moc neuměl. Když mě Pestrá oslovila, řekl jsem si, že rád podpořím dobrou věc a že bude fajn, když se o tomto tématu bude více mluvit.

Pokračovat

Slovo úvodem

8. 8. 2018

Milé čtenářky, milí čtenáři, ráda bych navázala několika málo slovy na rozloučení Michala Pragera a pozdravila se s Vámi. Po třech letech a dvě stě jedna dnech strávených v NAUTIS se od minulého týdne zabydluji v Pestré. Vžd

Pokračovat

Ředitelské loučení

31. 7. 2018

Vážené čtenářky, Vážení čtenáři, po více jak čtyřech letech se s Vámi loučím jako ředitel Pestré. Během těch let jsem v Pestré zažil mnoho dobrého. Prošli jsme však i několika turbulencemi, které se hlavně díky skvělým lidem v Pestré a kolem ní podařilo zvládnout.

Pokračovat

Ať se dobro šíří dál...

19. 4. 2018

Hitem filantropie na celém světě jsou dnes dárcovské výzvy. Oblíbili si je mladí i staří, chudí i bohatí, počítačoví mágové, i ti kdo s počítačem nejsou zrovna velcí kamarádi. Prostě všichni kdo rádi podpoří smyslupln

Pokračovat

Pestrý facebook jede!

19. 4. 2018

Mysleli jsme si, že o Facebooku už víme všechno. Vždyť na něm dennodenně pro vás pracujeme. Během přednášky jsme se ale dozvěděli o pár nových vychytávkách i o záludnostech práce s facebookovou reklamou.

Pokračovat

Aneta a Robbie

5. 3. 2018

Už rok po předání spolu začali vyhrávat pestrou psí olympiádu a závody v poslušnosti.

Pokračovat

Pes není robot

12. 2. 2018

V naší práci se setkáváme s různými představami o asistenčních psech. Jak jsou pracovití, spolehliví, oddaní, prostě dokonalí. Tohle všechno je pravda. Ale…

Pokračovat

Martinovo rozhodování

13. 11. 2017

Martinovo rozhodování pro asistenčního psa Rozloučit se s asistenčním psem, který odchází za duhový most, není vůbec lehké. Martinovi a všem ostatním členům jeho rodiny po dlouhá léta přinášel radost a pomoc jejich retrí

Pokračovat

Alza.cz podporuje

9. 11. 2017

Zákazníci Alza.cz podpořili při charitativní aukci výcvik dvou asistenčních psů pro osoby...

Pokračovat

Chluptopad pro Jáchyma

31. 10. 2017

Desetiletý chlapec s autismem čeká na svého asistenčního psa.

Pokračovat

Nová Pestrá

26. 10. 2017

Logo, vizuální identita, maskot. Pestrá v novém kabátě. Jak se Vám líbí?

Pokračovat

Pes ušetří milion

13. 9. 2017

„Člověk s postižením, jako já, je závislý na pomoci druhých lidí 24 hodin denně. Asistenční nebo vodicí pes nahradí svou pomocí člověka po dobu cca 4 hodin denně. Hodina osobní asistence stojí průměrně 130 Kč. Asistenční p

Pokračovat

Barney pro Jáchyma nastoupil do výcviku

12. 9. 2017

Na desetiletém chlapci Jáchymovi na první pohled nepoznáte, že dělá a vnímá věci jinak než ostatní. Rád plave, jezdí na kole a rád se prohání ve výškách po lanovém parku. Je mu deset a chodí do čtvrté třídy. Napoleons

Pokračovat

Ponožkou neurazíš

11. 9. 2017

Právě teď na začátku září startuje již čtvrtý ročník úspěšné a oblíbené kampaně Ponožkový pes. Posílali jste nám pejsky po celé léto a my nyní dojednáváme nové partnery pro jejich prodej. Těmi již tradičními jsou Alz

Pokračovat

O canisterapii

11. 9. 2017

Co říká odborná literatura o canisterapii? A jak to vidíme v Pestré z pohledu praxe?

Pokračovat