Sam pro Renatu

Přijaté dary jsou připisovány do psí kostičky po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Paní Renata pracovala jako zdravotní sestra v dětské psychiatrické léčebně, a poté v kojeneckém ústavu v Mostě. Tato práce ji naplňovala.  V roce 2008 jí byla diagnostikována Roztroušená skleróza – sekundární progresivní typ. Od té doby špatně chodí a občas padá.

Doma se paní Renata pohybuje za pomoci přidržování se zdí a venku využívá hůl.

Do původní práce v kojeneckém ústavu se z důvodu zhoršujícího zdravotního stavu sice vrátit nemůže, ale nadále chce pracovat. Chtěla by pracovat jako speciální pedagog v menší škole s dětmi s postižením.

Paní Renata se nás rozhodla požádat o asistenčního balančního psa, který jí bude pomáhat jako balanční opora i jako parťák.

Společně si do oka padli se Samem, díky kterému se Renata zvládne lépe a bezpečněji pohybovat. Sam jí totiž bude pomáhat udržet stabilitu, a když se stane, že upadne, Sam pomůže cvikem opory při zvedání se. Když bude paní Renata potřebovat pomoc druhé osoby, Sam ji přivede nebo přinese telefon. Sam bude také podávat spadlé předměty a naučí se cvik pošťák, kdy pes přináší předmět od jedné osoby k druhé. Při polohování se Samem si bude paní Renata prohřívat a uvolňovat tělo. 
 
Věk3 roky
PlemenoKříženec
TrenérBarbora Kulhavá + mentorka Míša Perčinová
Foto: SamFoto:  Sam pro Renatu

Sama výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 13 dárců.
Potřebujeme ještě 220 510 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak