Sam pro Renatu

Paní Renata pracovala jako zdravotní sestra v dětské psychiatrické léčebně, a poté v kojeneckém ústavu v Mostě. Tato práce ji naplňovala.  V roce 2008 jí byla diagnostikována Roztroušená skleróza – sekundární progresivní typ. Od té doby špatně chodí a občas padá.

Doma se paní Renata pohybuje za pomoci přidržování se zdí a venku využívá hůl.

Do původní práce v kojeneckém ústavu se z důvodu zhoršujícího zdravotního stavu sice vrátit nemůže, ale nadále chce pracovat. Chtěla by pracovat jako speciální pedagog v menší škole s dětmi s postižením.

Paní Renata se nás rozhodla požádat o asistenčního balančního psa, který jí bude pomáhat jako balanční opora i jako parťák.

Společně si do oka padli se Samem, díky kterému se Renata zvládne lépe a bezpečněji pohybovat. Sam jí totiž pomáhá udržet stabilitu, a když se stane, že upadne, Sam pomůže cvikem opory při zvedání se. Když paní Renata potřebuje pomoc druhé osoby, Sam ji přivede nebo přinese telefon. Sam také podává spadlé předměty a umí cvik pošťák, kdy pes přináší předmět od jedné osoby k druhé. Při polohování se Samem si paní Renata prohřívá a uvolňuje tělo. 
 
Pořadové číslo61
Věk6 let
PlemenoKříženec
TrenérBarbora Kulhavá + mentorka Míša Perčinová
KlientRenata
KariéraAsistenční balanční pes pro osobu s tělesným postižením
Výchova 8 štěňat v Pestré psí školce stojí ročně 250 000 Kč.
Zatím přispělo 22 dárců.
Potřebujeme ještě 151 100 Kč, pomozte i vy.
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečkaNebo se zapojte jinak