Eylin pro Matthiase

Přijaté dary jsou připisovány do psí kostičky po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Matthias je velmi chytrý a přemýšlivý chlapec. Je velmi pozitivní, není konfliktní a má v sobě velkou pokoru. Sám o sobě říká, že má hezký život. Maminka s Matthiasem souhlasí, když říká, že má odhad na lidi. Pozná, kdo má jaký motiv, kdo to s ním myslí dobře a kdo ne. Velmi ho baví hraní počítačových her a malování, obkresluje například pokémony nebo postavičky z komiksů. Rád tráví čas s kamarády. Matthias je sice introvert, ale když si na ostatní časem zvykne, je podle maminky až „ukecaný“. Vedle počítačových her a malování ho ještě baví počítačová grafika. Má rád Anime. Každý den stojí ve vertikalizačním stojanu a doma má i motren, což je kolo s elektrickým pohonem. Každý den s maminkou rehabilituje. Má doma už mazlíčka - kočku. 

Matthias má diagnostikovanou svalovou dystrofii Duchenova typu. Nyní ujde Matthias pár kroků, dle kondice (maximálně 50 kroků). Doma se pohybuje bez vozíku, venku používá mechanický vozík. V současné době rodina řeší vhodný elektrický vozík na ven, aby se mohl Matthias pohybovat samostatněji. Potřebuje dopomoc s dočištěním zubů, nandat pastu, donést jídlo a pití. Matthias chodí do běžné školy do vedlejší vesnice, kam ho vozí každý den babička a po škole ho také vyzvedává. 

Matthias si moc přeje, aby se Eylin stala jeho parťačkou a kamarádkou pro každý den. Fenka Ája, se je ji běžně říká, bude Matthiasovi podávat spadlé předměty a otevírat dveře. Bude mu přinášet a odnášet různé předměty od rodinných příslušníků a zase zpět. Když spadne Matthiasovi ruka z yoisticku elektrického vozíku, Ája mu hravě ruku zpátky „nahodí“. Velkou pomocnicí bude také ve chvíli, kdy by doma Matthias upadnul, to pak přivolá maminku z jiného pokoje. Při canisterapii si Matthias rád odpočine a prohřeje své svalstvo nejen po náročných rehabilitacích, ale také po procházkách, na které se s Ájou moc těší.

Oficiální jménoEylin Mio Attraversiamo
Věk2 roky
PlemenoBorder kolie
VychovatelAdam Krátký
TrenérMichaela Perčinová
Foto: Eylin pro MatthiaseFoto: Eylin pro Matthiase

Eylin výcvik stojí 250 000 Kč.
Zatím přispělo 64 dárců.
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
Služební dečka


Přijaté dary jsou připisovány na jednotlivé účely po jejich vyúčtování jednou měsíčně.

Nebo se zapojte jinak